Аввалроқ Викторнинг хизматлари «Барселона», «Тоттенҳэм» ва «Арсенал»га ҳам таклиф қилинган.
Marca нашри хабар беришича, нигериялик 27 ёшли футболчининг вакиллари «матрасчилар»га тахминан 75 миллион еврога сотиб олиш мумкинлигини маълум қилишган. Осимхеннинг ўзи эса Диего Симеоне жамоасига қўшилиш учун маошини камайтиришга ҳам тайёр бўлган.
Бироқ «Атлетико» музокараларни давом эттирмасликка қарор қилган. Мадрид клуби бундай трансфер учун етарли молиявий имкониятга эга эмаслигини, шунингдек, марказий ҳужумчи позициясида Хулиан Алваресга тўлиқ ишонишини билдирган.
Аввалроқ Осимҳеннинг хизматлари «Барселона», «Тоттенҳэм» ва «Арсенал»га ҳам таклиф қилинган.
Виктор ўтган мавсумда Туркия клуби сафида барча турнирларда 33 та ўйинда 22 та гол уриб, 8 ассистни қайд этган.

Нападающий «Галатасарая» Виктор Осимхен был предложен клубу «Атлетико» в летнее трансферное окно.
Как сообщает издание Marca, представители 27-летнего нигерийского футболиста сообщили «матрасникам», что его можно приобрести примерно за 75 миллионов евро. Сам Осимхен был готов снизить свою зарплату, чтобы присоединиться к команде Диего Симеоне.
Однако «Атлетико» решил не продолжать переговоры. Мадридский клуб заявил, что не имеет достаточно финансовых возможностей для такого трансфера, а также полностью полагается на Хулиана Альвареса на позиции центрального нападающего.
Ранее услуги Осимхена были предложены также «Барселоне», «Тоттенхэму» и «Арсеналу».
Виктор в прошлом сезоне в составе турецкого клуба забил 22 гола и сделал 8 ассистов в 33 матчах во всех турнирах.