Франция футбол федерацияси янги мутахассис номини навбатдан ташқари йиғилиш якунида эълон қилади.
Франция футбол федерацияси (FFF) миллий жамоанинг янги бош мураббийи 28 июл куни расман таништирилишини маълум қилди.
Федерация президенти Филипп Диалло янги бош мураббий номини ижроия қўмитасининг навбатдан ташқари йиғилиши якунларига бағишланган матбуот анжуманида эълон қилади.
Эслатиб ўтамиз, Диде Дешам 2012 йилдан буён Франция миллий жамоасини бошқариб келаётганди. У ЖЧ-2026 якунлангач ўз лавозимини тарк этди. Франция мундиалда тўртинчи ўринни эгаллаб, бронза медали учун баҳсда Англияга 4:6 ҳисобида мағлуб бўлди.
Аввалроқ ОАВда Франция миллий жамоаси бош мураббийлигига Зинедин Зидан тайинланиши ҳақида хабарлар тарқалганди.

Федерация футбола Франции (FFF) объявила, что новый главный тренер сборной будет официально представлен 28 июля.
Президент федерации Филипп Диалло озвучит имя нового главного тренера на пресс-конференции, посвященной итогам внеочередного собрания исполнительного комитета.
Напомним, Дидье Дешам руководил сборной Франции с 2012 года. После завершения ЧМ-2026 он покинул свой пост. Франция заняла четвертое место на чемпионате мира, проиграв Англии в матче за бронзу со счетом 4:6.
Ранее в СМИ появлялись сообщения о назначении Зинедина Зидана на пост главного тренера сборной Франции.