Почеттино — Аргентина миллий жамоаси, Месси ва Скалони ҳақида
АҚШ миллий жамоаси бош мураббийи Маурисио Почеттино Аргентина ҳужумчиси Лионел Мессига қўллаб-қувватлов билдирди.
38 ёшли ҳужумчи 2026 йилги ЖЧ доирасида Жазоирга (3:0) қарши ўйинда ҳет-трик қайд этганди.
Кейинчалик футболчининг отаси соғлиги билан боғлиқ муаммолар ҳақида хабарлар тарқалди ва Леонинг оиласи буни тасдиқлади: «Хорхе шифокорлар назоратида, аҳволи яхшиланмоқда. Шахсий масалага нисбатан ҳурмат йўқлиги бизни хафа қилди».
«Мен Лионелга тўлиқ қўллаб-қувватлашимни билдирмоқчиман, чунки у қийин оилавий вазиятни бошдан кечирмоқда. Уни ва оиласини «ПСЖ»даги фаолиятим орқали биламан. Унинг оиласига энг яхши тилакларимни йўллайман.
Мен аргентиналикман ва уларнинг Жазоирга қарши ўйини менга жуда ёқди. Лекин мен АҚШ миллий жамоаси учун боримни бераман...
Мессини таърифлаш қийин. У 6 та жаҳон чемпионатида қатнашган. Фаолияти давомида турли клубларда эришган барча ютуқлари... У — энг яхшиси. Унинг ҳет-тригини кўриш жуда ёқимли бўлди.
Аргентина — ажойиб жамоа. Улар бир неча йил аввал Жаҳон чемпионатида ғолиб бўлишган. Кўп футболчилар Қатардаги турнир чемпионлари.
Мураббий Лионел Скалони — ушбу Жаҳон чемпионатида энг яхшилардан бири, унинг штаби билан яхши танишман. Мухлислар эса ҳақиқатан ҳам ажойиб.

Главный тренер сборной США Маурисио Почеттино выразил поддержку аргентинскому нападающему Лионелю Месси.
38-летний нападающий оформил хет-трик в матче против Алжира (3:0) в рамках ЧМ-2026.
Позднее появились сообщения о проблемах со здоровьем у отца футболиста, и семья Лео подтвердила это: «Хорхе находится под наблюдением врачей, его состояние улучшается. Недостаток уважения к личной жизни нас огорчил».
«Я хочу выразить полную поддержку Лионелю, так как он переживает сложную семейную ситуацию. Я знаю его и его семью по работе в "ПСЖ". Отправляю свои наилучшие пожелания его семье.
Я аргентинец, и мне очень понравилась их игра против Алжира. Но я отдаю все силы сборной США...
Описывать Месси сложно. Он участвовал в 6 чемпионатах мира. Все его достижения в различных клубах за карьеру... Он — лучший. Было очень приятно увидеть его хет-трик.
Аргентина — великолепная команда. Несколько лет назад они стали чемпионами мира. Многие игроки — чемпионы турнира в Катаре.
Тренер Лионель Скалони — один из лучших на этом чемпионате мира, я хорошо знаком с его штабом. А болельщики действительно потрясающие.