Норвегия миллий жамоаси ЖЧ-2026га ўзи билан бир тоннадан ортиқ озиқ-овқат олиб келди
Норвегия миллий жамоаси 2026 йилги жаҳон чемпионатида иштирок этиш учун ўзи билан бирга бир тоннадан зиёда махсус озиқ-овқат маҳсулотларини олиб келди. Бу ҳақда Diario AS нашри хабар тарқатди.
Норвегияликларнинг АҚШнинг Шимолий Каролина штати, Гринсборо шаҳридаги қароргоҳига келтирилган маҳсулотлар рўйхатидан 6000 дона апелсин, 300 кг атлантика лососи ва оқ балиқ, шунингдек, 116 кг миллий жигарранг пишлоқ ўрин олган.
Бундан ташқари, футболчилар ва мураббийлар штаби билан бирга миллий жамоанинг шахсий шеф ошпази ҳам АҚШга ташриф буюрган.
Эслатиб ўтамиз, Норвегия гуруҳ босқичининг 1-турида Ироқни 4:1 ҳисобида мағлуб этиб, гуруҳда пешқадамлик қилмоқда.

Норвежская сборная привезла на ЧМ-2026 более одной тонны продуктов питания
Норвежская национальная команда привезла с собой на чемпионат мира 2026 года более одной тонны специальных продуктов питания. Об этом сообщил Diario AS.
Среди продуктов, доставленных в штаб-квартиру норвежцев в Гринсборо, штат Северная Каролина, США, числятся 6000 апельсинов, 300 кг атлантического лосося и белой рыбы, а также 116 кг национального коричневого сыра.
Кроме того, вместе с футболистами и тренерским штабом в США прибыл и личный шеф-повар национальной команды.
Напомним, что Норвегия возглавляет группу после того, как в первом туре группового этапа победила Ирак со счетом 4:1.