«Португалияга қарши Ўзбекистоннинг имконияти нолга тенг» – Георгий Черданцев миллий жамоамизнинг ЖЧ-2026даги иштироки ҳақида
19 июн, 13:05
Георгий Черданцев Ўзбекистон миллий жамоаси ўйинини таҳлил қилди.
Фото - Sports24.uz
Tribuna.uz сайтининг Қозоғистондаги ҳамкори Sports24.kz сайти Ўзбекистоннинг Колумбияга (1:3) учрашувидан кейин россиялик таниқли футбол шарҳловчиси, «Матч ТВ» телеканали журналисти Георгий Черданцев билан Фабио Каннаваро шогирдларининг дебют ўйинини таҳлил қилди.
Георий Черданцев Колумбияга қарши миллий жамоамизнинг ўйинини эътироф этган бўлса-да, Португалияга қарши 2-тур ўйинида имконияти жуда пастлигини маълум қилди.
«Ўзбекистонга қарши ўйинда Роналдуни кимдир Португалиянинг захира ўриндиғига ўтқиза олмайди, агар унинг ўзи буни истамаса. Унинг атрофидан кимдир унга буни тўғри тушунтириши керак бўлади. Акс ҳолда у бировнинг ўрнини банд қилаверади. Ҳозир шахсий натижадан кўра, жамоавий натижа муҳимроқ саналади.
Ўзбекистоннинг ЖЧ-2026даги мақсади аввало турнирда муносиб иштирок бўлиши керак. Қолгани омад билан боғлиқ.
Ўзбекистон бу турда гуруҳ фаворитига қарши ўйнайди. Афсуски, португаллар 1-турда зарур очколарни йўқотиб қўйишди. Энди улар яна очко йўқотилишига йўл қўйишмайди. Ўзбекистон бу учрашувга тайёр бўлади, аммо натижа ҳақида сўрасангиз, Ўзбекистоннинг Португалияга қарши дуранг ўйнаши ёки ғалаба қозониш имконияти нолга тенг. Улар Колумбияга қарши қўрқмай ўйнагандек, бу сафар ҳам ўз ўйинларини кўрсатишлари керак», - деди Георгий Черданцев.

«Шансы Узбекистана против Португалии равны нулю» – Георгий Черданцев о выступлении сборной Узбекистана на ЧМ-2026
19 июня, 13:05
Георгий Черданцев проанализировал игру сборной Узбекистана.
Фото - Sports24.uz
Сайт Sports24.kz после матча Узбекистана с Колумбией (1:3) провёл анализ дебютной игры подопечных Фабио Каннаваро вместе с известным российским футбольным комментатором и журналистом телеканала «Матч ТВ» Георгием Черданцевым.
Хотя Георгий Черданцев признал игру нашей сборной против Колумбии, он отметил, что шансы во втором туре против Португалии очень низкие.
«В игре против Узбекистана никто не сможет посадить Роналду на скамейку запасных Португалии, если он сам этого не захочет. Кто-то вокруг него должен правильно объяснить ему это. Иначе он будет продолжать занимать чужое место. Сейчас командный результат важнее личного достижения.
Целью Узбекистана на ЧМ-2026 должно быть достойное участие в турнире. Остальное зависит от удачи.
Узбекистан в этом туре играет против фаворита группы. К сожалению, португальцы потеряли необходимые очки в первом туре. Теперь они не допустят потери очков. Узбекистан будет готов к этому матчу, но если спросите о результате, то шансы Узбекистана на ничью или победу против Португалии равны нулю. Они должны показать свою игру, как играли против Колумбии без страха», - сказал Георгий Черданцев.