«Реал» президенти Флорентино Перес Ла Лига 35-тури доирасидаги «Барселона»га қарши сафар баҳсини ўтказиб юбориши мумкин.
Бу ҳақда El Chiringuito TV дастури бошловчиси Хосеп Педрерол ўз эфирида маълум қилди. Унинг айтишича, 79 ёшли клуб раҳбари Барселонага сафар қилмоқчи эмас ва «Камп Ноу»да бўладиган баҳсни стадиондан томоша қилмайди.
Маълумот учун, 10 май куни бўлиб ўтадиган классикода «Барселона»га дуранг натижа ҳам етарли бўлади — бу ҳолатда каталонияликлар муддатидан олдин чемпионликни расмийлаштиради. Ҳозирда жамоалар ўртасидаги фарқ 11 очкони ташкил этмоқда ва мавсум якунига 4 тур қолган.

Президент «Реала» Флорентино Перес может пропустить выездной матч против «Барселоны» в рамках 35-го тура Ла Лиги.
Об этом сообщил ведущий программы El Chiringuito TV Хосеп Педрероль в эфире. По его словам, 79-летний руководитель клуба не планирует поездку в Барселону и не будет наблюдать за игрой на стадионе «Камп Ноу».
Для справки, в классическом матче, который состоится 10 мая, «Барселоне» достаточно будет ничьей, чтобы досрочно оформить чемпионство. В настоящее время разница между командами составляет 11 очков, и до конца сезона осталось 4 тура.