«Қарғалар»ни Матиас Яйссле бошқариши кутилмоқда
Фабрицио Романонинг хабарига кўра, Саудия Арабистонининг «Ал Аҳли» клубини бошқараётган 38 ёшли германиялик мутахассис Матиас Яйссле Англия клубининг асосий номзоди ҳисобланади.
Манбага кўра, томонлар ўртасидаги музокаралар илғор босқичга етган ва келишув яқин вақт ичида якунланиши кутилмоқда.
Маълумот учун, аввалроқ Эдди Ҳау «Нюкасл» раҳбариятига фаолиятида танаффус олиш истаги борлигини билдириб, беш йиллик фаолиятидан сўнг клубни тарк этган эди. Унинг қўл остида жамоа 2024/25 йилги мавсумда Англия Лига кубогини қўлга киритган.

«Сорок» ожидается возглавить Матиас Яйссле
По сообщению Фабрицио Романо, 38-летний немецкий специалист Матиас Яйссле, который в настоящее время тренирует саудовский клуб «Аль-Ахли», является основным кандидатом английского клуба.
По данным источника, переговоры между сторонами достигли продвинутой стадии, и соглашение ожидается в ближайшее время.
Для справки, ранее Эдди Хау сообщил руководству «Ньюкасла» о своём желании взять перерыв в карьере и покинул клуб после пяти лет работы. Под его руководством команда завоевала Кубок Английской лиги в сезоне 2024/25.