Германия бош мураббийи Юлиан Нагелсманн жамоанинг дарвозабонлари ҳақида фикр билдирди.
«Бундестим»нинг 2026 йилги жаҳон чемпионати учун қайдномасига 3 та дарвозабон киритилган: Оливер Бауманн («Ҳоффенҳайм»), Мануэл Нойер («Бавария»), Александр Нюбел («Штутгарт»). Шунингдек, мураббий «Бавария»дан Йонас Урбиг машғулотлар учун 4-дарвозабон сифатида мундиалга боришини маълум қилди.
«Биз Нойерга биринчи рақамли дарвозабон сифатида таянамиз. Дарвозабонлар позициясига келсак, бош мураббийнинг асосий вазифаси – энг яхши учта дарвозабонни танлаш. Биз Алекс, Оли ва Мануэл мамлакатнинг энг яхши уч дарвозабони деган хулосага келдик. Шу сабабли Ману билан боғланиб, ундан яна миллий жамоада ўйнашни хоҳлаш-хоҳламаслигини сўрадик.
Мануэл қандай аурага эга эканлиги ва жамоа ўйинига қанчалик катта ҳисса қўшиши ҳаммага маълум. У яна бир турнирда ўйнашга тайёр эканини тасдиқлади. Биз ундан асосий дарвозабон сифатида фойдаланишни режалаштиряпмиз, бироқ бизда Оли Бауманндек дунё даражасидаги захира варианти ҳам бор. Қарор қабул қилинди ва, менинг фикримча, бу мутлақо тўғри», — дея Нагелсманннинг сўзларини келтиради Bayern Germany.

Главный тренер сборной Германии Юлиан Нагельсманн поделился мыслями о вратарях команды.
В заявку «бундестима» на чемпионат мира 2026 года включены 3 вратаря: Оливер Бауманн («Хоффенхайм»), Мануэль Нойер («Бавария»), Александр Нюбель («Штутгарт»). Также тренер сообщил, что Йонас Урбиг из «Баварии» поедет на мундиаль в качестве 4-го вратаря для тренировок.
«Мы рассчитываем на Нойера как на вратаря номер один. Что касается позиции вратаря, основная задача главного тренера — выбрать лучших трех. Мы пришли к выводу, что Алекс, Оли и Мануэль — лучшие три вратаря страны. Поэтому мы связались с Ману и спросили, хочет ли он вновь играть за сборную.
Всем известно, какое влияние оказывает Мануэль и какой вклад он вносит в игру команды. Он подтвердил, что готов сыграть в ещё одном турнире. Мы планируем использовать его как основного вратаря, однако у нас есть и такой мировой запасной вариант, как Оли Бауманн. Решение принято, и, на мой взгляд, оно абсолютно правильное», — приводит слова Нагельсманна Bayern Germany.