Малдини: «Италия миллий жамоаси бош мураббийлиги учун Анчелотти ва Гвардиола билан боғландик»
Италия футбол федерацияси (FIGC)нинг янги директори Паоло Малдини миллий жамоа бош мураббийлиги масаласида Карло Анчелотти ва Пеп Гвардиола билан алоқа ўрнатилганини маълум қилди.
«Биз Карло Анчелотти ва Пеп Гвардиола билан боғландик. Италия миллий жамоаси бош мураббийи лавозимига улар қизиқиш билдириши мумкинми ёки йўқлигини аниқлаш учун дунёнинг энг кучли мутахассислари билан мулоқотни бошлашни истадик», - деди Малдини.
Ҳозирча федерация Анчелотти ёки Гвардиолага расмий таклиф юборгани, шунингдек, музокаралар қандай босқичда экани ҳақида қўшимча маълумот бермаган.

Мальдини: "Мы связались с Анчелотти и Гвардиолой по поводу тренерства в сборной Италии"
Новый директор Итальянской федерации футбола (FIGC) Паоло Мальдини сообщил о контакте с Карло Анчелотти и Пепом Гвардиолой по вопросу тренерства в национальной сборной.
«Мы связались с Карло Анчелотти и Пепом Гвардиолой. Мы хотели начать диалог с лучшими специалистами мира, чтобы выяснить, могут ли они быть заинтересованы в должности главного тренера сборной Италии», - сказал Мальдини.
Пока федерация не предоставила дополнительной информации о том, направлено ли официальное предложение Анчелотти или Гвардиоле, а также на какой стадии находятся переговоры.