Пеп Гвардиоланинг Италия миллий жамоаси бош мураббийига айланиш эҳтимоли анча паст. Бу ҳақда La Gazzetta dello Sport хабар берди.
Манбага кўра, томонлар ўртасидаги асосий муаммо молиявий шартларда юзага келган. Гвардиола йилига 20 миллион евро маош талаб қилаётган бўлса, Италия футбол федерацияси унга кўпи билан 10 миллион евро таклиф қилишга тайёр.
Бундан ташқари, испаниялик мутахассис оиласи билан кўпроқ вақт ўтказишни истаётгани ҳам музокараларга таъсир қилаётган омиллардан бири сифатида кўрсатилмоқда.
Агар Гвардиола билан келишувга эришилмаса, Италия футбол федерацияси бош мураббийлик лавозими учун бошқа номзодларни кўриб чиқади. Улар орасида Антонио Конте, Андреа Пирло ва Роберто Манчини бор.

Вероятность того, что Пеп Гвардиола станет главным тренером сборной Италии, довольно низка. Об этом сообщила La Gazzetta dello Sport.
По данным источника, основная проблема между сторонами возникла в финансовых условиях. Гвардиола требует зарплату в размере 20 миллионов евро в год, в то время как Итальянская футбольная федерация готова предложить ему не более 10 миллионов евро.
Кроме того, желание испанского специалиста проводить больше времени с семьей также является одним из факторов, влияющих на переговоры.
Если соглашение с Гвардиолой не будет достигнуто, Итальянская футбольная федерация рассмотрит других кандидатов на должность главного тренера. Среди них Антонио Конте, Андреа Пирло и Роберто Манчини.