Италия футбол федерацияси (FIGC) техник директори Паоло Малдини тахминан икки ҳафта аввал Бразилия бош мураббийи Карло Анчелотти билан боғланган. Бу ҳақда Globo нашри хабар берди.
Манбага кўра, 67 ёшли мутахассис Италия миллий жамоасини қабул қилиш таклифини рад этган.
Манба маълумотига кўра, FIGC Анчелоттининг келажак режалари билан қизиққан. Шунинг унинг Бразилия футбол конфедерацияси (CBF) билан шартномасини муддатидан аввал бекор қилиш учун тўланиши мумкин бўлган товон пули миқдорини аниқлаб олган.
Қайд этилишича, Карло Бразилия миллий жамоасини тарк этмаслигини маълум қилиб, ушбу таклифни рад этган.
Эслатиб ўтамиз, Анчелотти 2025 йилнинг май ойидан буён Бразилия миллий жамоасини бошқариб келмоқда. Икки ой аввал мураббий CBF билан шартномасини 2030 йилгача узайтирган эди.

Технический директор Федерации футбола Италии (FIGC) Паоло Мальдини примерно две недели назад связался с главным тренером Бразилии Карло Анчелотти. Об этом сообщает издание Globo.
По данным источника, 67-летний специалист отказался от предложения возглавить сборную Италии.
Согласно информации источника, FIGC интересовалась планами Анчелотти на будущее. Таким образом, была выяснена сумма возможной компенсации за досрочное расторжение его контракта с Конфедерацией футбола Бразилии (CBF).
Сообщается, что Карло отклонил это предложение, заявив, что не покинет сборную Бразилии.
Напомним, что Анчелотти возглавляет сборную Бразилии с мая 2025 года. Два месяца назад тренер продлил контракт с CBF до 2030 года.