«ПСЖ» бош мураббийи Луис Энрике клуб билан янги узоқ муддатли шартнома бўйича келишувга эришди. Бу ҳақда L'Equipe хабар берди.
Манбага кўра, томонлар 2030 йилгача мўлжалланган янги битим шартларини келишиб олган. Шартнома имзолангани яқин кунларда расман эълон қилиниши кутилмоқда.
Луис Энрике 2023 йилдан буён «ПСЖ»ни бошқариб келмоқда. Унинг қўл остида Париж клуби уч марта Франция чемпионати, уч марта Франция Суперкубоги, икки марта УEФА Чемпионлар лигаси, икки марта Франция кубоги, шунингдек, УEФА Суперкубоги ва Қитъалараро кубокни бир мартадан қўлга киритди.
54 ёшли мутахассис фаолияти давомида «Рома», «Селта», «Барселона» ҳамда Испания миллий жамоасини ҳам бошқарган.

Главный тренер «ПСЖ» Луис Энрике достиг договоренности с клубом о новом долгосрочном контракте. Об этом сообщает L'Equipe.
По источнику, стороны согласовали условия нового соглашения, рассчитанного до 2030 года. Ожидается, что подписание контракта будет официально объявлено в ближайшие дни.
С 2023 года Луис Энрике возглавляет «ПСЖ». Под его руководством парижский клуб трижды выиграл чемпионат Франции, трижды Суперкубок Франции, дважды Лигу чемпионов УЕФА, дважды Кубок Франции, а также по разу Суперкубок УЕФА и Межконтинентальный кубок.
54-летний специалист в своей карьере также руководил «Ромой», «Сельтой», «Барселоной» и сборной Испании.