Куман: «Агар ўртоқлик баҳсларига назар ташласак, камида 3-4 та ўйиндан киритилган гол бўлиши керак эди»
9 июн, 07:50
Нидерландия бош мураббийи Ўзбекистонга қарши баҳсдан сўнг ўз фикрларини билдириб ўтди.
08.06.2026 FT Халқаро ўртоқлик учрашувлари Нидерландия Нидерландия 2 : 1 Ўзбекистон Ўзбекистон
Нидерландия миллий жамоаси бош мураббийи Роналд Куман Ўзбекистонга қарши баҳс (2:1)дан сўнг ўз фикрларини билдириб ўтди.
«Бу ўйиндан кейинги ҳиссиётларим? Икки ўйинда ҳам икки голни пеналтидан урганимиз мени бироз ўйлантирмоқда. Лекин барибир жамоага ишончим сақланиб қолмоқда.
Ижобий томони — биз имкониятлар яратяпмиз. Агар ўртоқлик учрашувларига назар ташласак, камида 3-4 та ўйиндан киритилган гол бўлиши керак эди.
Бизда бу имкониятлардан гол уриш учун етарлича сифатли футболчилар бор. Шунингдек, кўплаб футболчиларни 90 дақиқа майдонда ушлаб тура олдик — бу ҳам ижобий ҳолат.
Яна бир неча кун ичида барча майда деталларни тўғрилаб оламиз. Мундиал илк турида яхши ўйин кўрсатишимизга тўлиқ ишонаман», — деди Куман.

Главный тренер сборной Нидерландов Роналд Куман поделился своими мыслями после матча с Узбекистаном (2:1).
«Мои чувства после этой игры? В обоих матчах мы забили по два гола с пенальти, и это немного заставляет меня задуматься. Но при этом у меня сохраняется уверенность в команде.
Положительный момент — мы создаём возможности. Если взглянуть на товарищеские матчи, должно быть забито как минимум 3-4 гола за игру.
У нас достаточно качественных футболистов, чтобы реализовывать эти шансы. Также мы смогли удержать на поле многих игроков на протяжении 90 минут — это тоже положительный момент.
В течение нескольких дней мы исправим все мелкие детали. Я полностью уверен, что в первом туре чемпионата мира мы покажем хорошую игру», — сказал Куман.