Куйт «Фенербаҳче»га қайтди
Клуб матбуот хизмати маълум қилишича, Куйт жамоа бош мураббийи Исмоил Карталнинг биринчи ёрдамчиси этиб тайинланган. Шартнома имзолаш маросими клуб офисида бўлиб ўтган.
«Фенербаҳче» раҳбарияти 120 йиллик юбилей мавсумида Куйтнинг тажрибаси жамоага чемпионлик учун курашда ёрдам беришига умид қилмоқда.
«Дирк Куйт футболчилик фаолияти давомида клубимизнинг чемпионлигида муҳим рол ўйнаган ва фидойилиги билан мухлислар меҳрини қозонган эди. У уйига қайтди. Баъзи ришталар қайтадан яратилмайди — улар ҳеч қачон узилмайди. Хуш келибсан, Дирк Куйт», — дейилади «Фенербаҳче» баёнотида.
Маълумот учун, Дирк Куйт 2012–2015 йилларда «Фенербаҳче» сафида тўп тепган ва Туркия чемпионати ғолибига айланган. Фаолияти давомида у «Фейеноорд», «Ливерпул» ва Нидерландия миллий жамоаси сафидаги ўйинлари билан ҳам катта шуҳрат қозонган.

Бывший нидерландский нападающий Дирк Кейт официально вернулся в стамбульский клуб «Фенербахче».
Как сообщает пресс-служба клуба, Кейт назначен первым помощником главного тренера команды Исмаила Картала. Церемония подписания контракта состоялась в офисе клуба.
Руководство «Фенербахче» надеется, что опыт Кейта поможет команде в борьбе за чемпионство в юбилейном сезоне клуба, которому исполняется 120 лет.
«Дирк Кейт во время своей футбольной карьеры сыграл важную роль в чемпионстве нашего клуба и завоевал любовь болельщиков своей преданностью. Он вернулся домой. Некоторые связи невозможно восстановить, потому что они никогда не прерываются. Добро пожаловать, Дирк Кейт», — говорится в заявлении «Фенербахче».
Для информации, Дирк Кейт выступал за «Фенербахче» с 2012 по 2015 годы и стал победителем чемпионата Турции. За свою карьеру он также приобрел большую известность играми за «Фейеноорд», «Ливерпуль» и сборную Нидерландов.