Мусиала: «Месси 60 ёшгача ҳам ўйнай олади»
«Бавария» ва Германия миллий жамоаси яримҳимоячиси Жамол Мусиала Лионел Месси ҳақида илиқ фикрлар билдирди.
24 июн куни 39 ёшга тўлган Аргентина миллий жамоаси сардори ҳақида гапираркан, Мусиала унинг ҳали ҳам юқори даражада ўйнаётганига эътибор қаратди.
«Месси ҳақида яна нима дейиш мумкин? У ҳозир ҳам намойиш этаётган сифатлар шуни кўрсатадики, эҳтимол у 60 ёшгача ҳам футбол ўйнай олади (кулади).
У суперюлдуз бўлиб қолмоқда ва ҳануз жамоадошларини яхшироқ ўйнашга ундаяпти. Аргентина эса энг юқори даражадаги миллий жамоалардан бири.
Менимча, ҳар бир футболчи Мессидан нимадир ўрганиши мумкин, ҳатто ушбу Жаҳон чемпионатида ҳам», — деди Мусиала Bild нашрига берган интервюсида.
Маълумот учун, Жамол Мусиала аввалроқ Лионел Мессини болалигидан ўзининг кумири деб билишини айтганди. Аргентиналик ҳужумчи эса ЖЧ-2026да тарихий натижаларни қайд этишда давом этмоқда ва мундиаллар тарихидаги энг яхши тўпурар бўлиб турибди.

Немецкий футболист не скрывает, что снова восхищён аргентинской легендой.
Говоря о капитане сборной Аргентины, которому исполнилось 39 лет 24 июня, Мусиала отметил, что он всё ещё играет на высоком уровне.
«Что ещё можно сказать о Месси? Его текущие качества показывают, что, возможно, он мог бы играть в футбол до 60 лет (смеётся).
Он остаётся суперзвездой и по-прежнему вдохновляет своих товарищей по команде играть лучше. Аргентина является одной из лучших национальных команд на высшем уровне.
Я думаю, каждый футболист может чему-то научиться у Месси, даже на этом чемпионате мира», — сказал Мусиала в интервью Bild.
Для справки, Джамал Мусиала ранее говорил, что считает Лионеля Месси своим кумиром с детства. Аргентинский нападающий продолжает добиваться исторических результатов на ЧМ-2026 и остаётся лучшим бомбардиром в истории мундиалей.