Компани Дортмунднинг янги юлдузига қойил қолди
«Бавария» бош мураббийи 18 ёшли юнон футболчисининг дебют учрашувидаги ҳаракатларини юқори баҳолади.
Константинос Карецас «Боруссия Дортмунд» сафидаги дебютини Германия Суперкубоги доирасида «Бавария»га қарши ўтказди. Дортмундликлар 1:2 ҳисобида мағлуб бўлган бўлса-да, 18 ёшли футболчи ўзининг техник ҳаракатлари билан эътибор қозонди.
Греция миллий жамоаси футболчиси учрашув давомида дриблинглари, паслари ва ўйинни ташкил этишдаги ҳаракатлари билан мухлислар олқишига сазовор бўлди.
Карецас ёзги трансферлар вақтида Белгиянинг «Генк» клубидан 30 миллион евро эвазига Дортмундга ўтди. У ўтган мавсумда асосий жамоада ёрқин ўйин намойиш этиб, Белгия чемпионатида 11 та голли узатма қайд этган. Шунингдек, Европа Лигасидаги 11 учрашувда 2 та гол ва 5 та ассистга муаллифлик қилган.
Маълумот учун, «Бавария» бош мураббийи Венсан Компани Суперкубокдан кейин журналист Мишел Шрёдер билан суҳбатда Каретсаснинг ўйинидан катта таассурот олганини билдирди. Белгиялик мутахассис футболчини «жуда яхши» деб баҳолаб, журналистга уни диққат билан кузатишни тавсия қилган.

Компани восхитился новой звездой Дортмунда
Константинос Каретсас дебютировал за «Боруссию Дортмунд» в рамках Суперкубка Германии против «Баварии». Несмотря на поражение дортмундцев со счетом 1:2, 18-летний футболист привлек внимание своей техникой.
Игрок сборной Греции заслужил аплодисменты болельщиков за свои дриблинги, передачи и организацию игры в течение матча.
Каретсас перешел в Дортмунд из бельгийского «Генка» за 30 миллионов евро во время летнего трансферного окна. В прошлом сезоне он ярко проявил себя в основной команде, отметившись 11 голевыми передачами в чемпионате Бельгии. Также в 11 матчах Лиги Европы он записал на свой счет 2 гола и 5 ассистов.
Для справки, главный тренер «Баварии» Венсан Компани после Суперкубка в интервью с журналистом Мишелем Шрейдером отметил, что игра Каретсаса произвела на него большое впечатление. Бельгийский специалист назвал футболиста «очень хорошим» и порекомендовал журналисту внимательно за ним следить.