«Ливерпул»нинг собиқ бош мураббийи Юрген Клопп Германия миллий жамоаси бош мураббийлигига асосий номзод ҳисобланмоқда. Бу ҳақда инсайдер Бен Жейкобс хабар берди.
Манбага кўра, айни пайтда «Ред Булл» футбол йўналиши раҳбари лавозимида ишлаётган Клоппнинг шартномасида алоҳида банд мавжуд. Унга кўра, мутахассис Германия жамоасидан расмий таклиф олса, шартномани бир томонлама бекор қилиш ҳуқуқига эга.
Эслатиб ўтамиз, аввалроқ инсайдер Фабрицио Романо ҳам Клопп Германия миллий жамоасини бошқариш имкониятига қизиқиш билдираётгани, агар таклиф тушса уни кўриб чиқишга тайёрлигини маълум қилганди.
Маълумот учун, Германия ЖЧ-2026 1/16 финалида Парагвайга пеналтилар сериясида (1:1, пеналтилар — 3:4) мағлуб бўлиб, мусобақани тарк этди. Шундан сўнг Юлиан Нагелсманнинг келажаги борасидаги муҳокамалар кучайган.

Клопп — основной кандидат на пост главного тренера сборной Германии — Джейкобс
По словам инсайдера Бена Джейкобса, специалист может расторгнуть действующий контракт, если получит предложение от нацио
Бывший главный тренер «Ливерпуля» Юрген Клопп является основным кандидатом на пост главного тренера сборной Германии. Об этом сообщил инсайдер Бен Джейкобс.
По данным источника, в контракте Клоппа, который в настоящее время работает руководителем футбольного направления «Ред Булл», имеется особый пункт. Согласно ему, специалист имеет право в одностороннем порядке расторгнуть контракт, если получит официальное предложение от сборной Германии.
Напомним, ранее инсайдер Фабрицио Романо также заявлял, что Клопп проявляет интерес к управлению сборной Германии и готов рассмотреть предложение, если оно поступит.
Для справки: Германия выбыла из ЧМ-2026 на стадии 1/16 финала, проиграв Парагваю в серии пенальти (1:1, пенальти — 3:4). После этого обсуждения о будущем Юлиана Нагельсманна усилились.