Англия терма жамоаси ҳужумчиси Гарри Кейн 2026-йилги жаҳон чемпионати гуруҳ босқичининг 3-турида Панамага қарши ўйинда гол урди ва жаҳон чемпионатларида тўпурарлик бўйича янги миллий рекорд ўрнатди.
Эндиликда 32 ёшли англиялик мундиалларда миллий жамоанинг энг яхши тўпурари бўлди. Унинг ҳисобида 11 та гол бор. Шу билан бирга, Кейн 1986 ва 1990-йилги Жаҳон чемпионатларида 12 ўйинда 10 та гол урган Гари Линекерга тегишли рекордни янгилади.
Умуман олганда, Кейн ушбу жаҳон чемпионатида учта ўйин ўтказиб, учта гол урди. Англия икки ўйиндан сўнг ЖЧ-2026 плей-офф босқичига чиқишни кафолатлаб улгурганди.
Маълумот учун, плей-офф босқичининг илк ўйинида инглизлар сўнгги турда Ўзбекистон миллий жамоасини мағлубиятга учратиб, мусобақадаги иштирокини давом эттираётган Конго ДРга қарши майдонга тушади.

Нападающий сборной Англии Гарри Кейн отметился забитым мячом в матче 3-го тура группового этапа чемпионата мира 2026 года с Панамой и установил новый бомбардирский национальный рекорд на мировых первенствах.
32-летний англичанин стал лучшим бомбардиром сборной на чемпионатах мира. На его счету 11 забитых мячей. При этом Кейн побил рекорд, принадлежавший ранее Гари Линекеру, который на ЧМ-1986 и ЧМ-1990 забил 10 мячей в 12 играх.
Всего на текущем турнире Кейн провёл три матча, в которых забил три мяча. Англия после двух матчей гарантировала себе выход в плей-офф ЧМ-2026. На момент написания новости идёт второй тайм встречи с панамской командой. Счёт пока 2:0 в пользу Англии.