«Интер» Ромеро бўйича музокараларни тезлаштиришга қарор қилган
«Интер» «Тоттенҳэм» ҳимоячиси Кристиан Ромерони трансфер қилиш бўйича яқин вақт ичида қарор қабул қилмоқчи. Бу ҳақда журналист Фабрицио Романо хабар берди.
Футболчининг маоши келишув учун тўсиқ бўлмайди. Чунки у ҳозир «тақачилар»да олаётган маошини ўзгартирмасликни сўраган ва «нерадзурри» бу талабни қондиришга тайёр.
Қайд этилишича, Милан клуби музокараларни тезлаштиришга қарор қилган. Сабаби 2026 йилги жаҳон чемпионати кумуш медали соҳиби учун бошқа даъвогарлар ҳам бор.
Маълумот ўрнида, 28 ёшли Ромеронинг нархи 50 миллион еврони ташкил этади. Унинг лондонликлар билан амалдаги шартномаси 2029 йил 30 июнга қадар мўлжалланган.

"Интер" решил ускорить переговоры по Ромеро
"Интер" намерен вскоре принять решение по трансферу защитника "Тоттенхэма" Кристиана Ромеро. Об этом сообщил журналист Фабрицио Романо.
Зарплата футболиста не станет препятствием для сделки, так как он попросил не изменять его текущую зарплату в "шпорах", и "нерадзурри" готовы выполнить это требование.
Отмечается, что миланский клуб решил ускорить переговоры. Причина в том, что есть и другие претенденты на обладателя серебряной медали чемпионата мира 2026 года.
Для справки: 28-летний Ромеро стоит 50 миллионов евро. Его действующий контракт с лондонцами рассчитан до 30 июня 2029 года.