«Интер» яримҳимоячиси Генрих Мхитарян би билан шартномасини бир йилга узайтиришга яқин. Бу ҳақда La Gazzetta dello Sport нашри хабар бермоқда.
«Бутун фаолиятим давомида мен барча масалалар билан мустақил равишда шуғулланадиган фақат бир нафар футболчини учратдим. У ҳамма нарсада – майдонда, унинг ташқарисида ва ўз фаолиятини бошқаришда ўртачадан юқори. У «Интер»да қолади. Ўйлайманки, ким ҳақида гапираётганимни тушундингиз», – деди «нерадзуррилар» спорт директори Перо Аузилио.
Манбага кўра, 37 ёшли Мхитарян музокараларни агент иштирокисиз ва ҳеч қандай алоҳида талабларсиз олиб борган.
Бундан ташқари, хавбек амалдаги шартномасига нисбатан маошининг камайишига рози бўлди, унга кўра футболчи солиқлар тўланганидан кейин мавсум учун тахминан 4 миллион евро олади.
«Интер» бош мураббийи Кристиан Киву тажрибали футболчини келаси мавсумда жамоанинг муҳим қисми деб ҳисоблаб, уни сақлаб қолишни шахсан талаб қилган.
Ўтган мавсумда футболчи барча турнирларда 39 та ўйин ўтказиб, 4 та гол урди ва 3 та голли узатмани амалга оширди.

«Интер» достиг соглашения с Мхитаряном по новому контракту
Полузащитник «Интера» Генрих Мхитарян близок к продлению своего контракта на один год. Об этом сообщает издание La Gazzetta dello Sport.
«На протяжении всей своей карьеры я встречал только одного футболиста, который самостоятельно занимается всеми вопросами. Он выше среднего во всём – на поле, за его пределами и в управлении своей карьерой. Он останется в «Интере». Думаю, вы поняли, о ком я говорю», – сказал спортивный директор «нерадзурри» Пьеро Аузилио.
По данным источника, 37-летний Мхитарян вел переговоры без участия агента и без каких-либо особых требований.
Кроме того, хавбек согласился на снижение зарплаты по сравнению с действующим контрактом, согласно которому футболист получает около 4 миллионов евро за сезон после вычета налогов.
Главный тренер «Интера» Кристиан Киву лично настоял на сохранении опытного футболиста в команде, считая его важной частью на следующий сезон.
В прошлом сезоне игрок провел 39 матчей во всех турнирах, забив 4 гола и совершив 3 результативные передачи.