«Интер» клуби спорт директори Перо Аусилио жамоанинг ўнг қанот ҳимоячиси Дензел Думфрис Мадриднинг «Реал» клубига ўтганини тасдиқлади.
«Думфрис «Реал»га ўтди. Унга энг яхши тилакларимни билдириб қоламан. У охирги йиллар давомида «Интер» учун нималар қилганини биламан. «Нерадзурри» унинг юрагида, ким билади, балки қачондир йўлларимиз яна кесишар», — дея Аусилио сўзларидан иқтибос келтирди Николо Скира.
Аввалроқ, «қироллик клуби» президенти Флорентино Перес нидерландиялик ҳимоячи трансфери борасида маълум қилганди.
Маълумот учун, Думфрис «Интер»га 2021 йил ёзида кўчиб ўтган. Ўтган давр мобайнида футболчи 207 та ўйинда майдонга тушди, 27 та гол уриб, 28 бор шерикларига голли узатма етказиб берди.

В «Интере» подтвердили переход Думфриса в «Реал»
Спортивный директор «Интера» Пьеро Аусилио проинформировал, что правый защитник Дензел Думфрис перешёл в мадридский «Реал».
«Думфрис перешёл в «Реал». Желаю ему всего наилучшего. Знаю, сколько всего он отдал «Интеру» за эти годы. «Нерадзурри» в его сердце, возможно, однажды наши пути снова пересекутся», — приводит слова Аусилио журналист Николо Скира на своей странице в социальной сети X.
Ранее президент «Королевского клуба» Флорентино Перес заявил об оформлении сделки по переходу нидерландского защитника.
Думфрис перешёл в «Интер» летом 2021 года. За этот период футболист принял участие в 207 матчах во всех турнирах, в которых он отметился 27 голами и 28 результативными передачами.