Агент Бастонининг Интердан ҳеч қаерга кетмаслигини маълум қилди
Миланнинг «Интер» клуби марказий ҳимоячиси агенти Туллио Тинти футболчи жамоани тарк этмоқчи эмаслигини маълум қилди.
«Интер» клуби ҳимоячиси Алессандро Бастонининг агенти Туллио Тинти футболчи Миланни тарк этиш ниятида эмаслигини маълум қилди. Аввалроқ футболчига Европанинг бир қатор клублари қизиқиш билдираётгани ва Алессандро янги мавсумни бошқа жамоада бошлаши ҳақида миш-мишлар тарқалган эди.
Тинти «Интер» қароргоҳига ташриф буюрди ва чоршанба куни клуб раҳбарияти билан учрашувдан кейин Бастонининг келажаги ҳақида гапирди.
«Бастони - «Интер» футболчиси, у шу ерда қолиши аниқ. Бундай футболчи барча етакчи клублар қизиқишига сабаб бўлиши табиий ва бу муаммо эмас. Ҳаётда нима бўлишини аввалдан билиб бўлмайди, аммо ҳозир у жуда ҳам бахтли ва Миланни тарк этмоқчи эмас», - деди Тинти Football Italia нашрига.
Якунига етган мавсумда ҳимоячи 40 та ўйинда майдонга тушиб, 2 та гол урди ва 6 та голли узатма етказиб берди.

Агент Бастони исключил уход защитника из «Интера»
Агент защитника «Интера» Алессандро Бастони Туллио Тинти заявил, что его клиент не намерен покидать миланский клуб. Ранее футболист стал объектом интереса целого ряда сильнейших европейских команд, включая «Барселону».
Тинти посетил штаб-квартиру «Интера» в среду и после встречи с руководством клуба прокомментировал будущее своего подопечного.
«Бастони - игрок «Интера», он совершенно точно останется в здесь. Такой футболист вызывает интерес у всех ведущих клубов, но сейчас это не является проблемой. Никогда не знаешь, что может произойти в жизни, но на данный момент он чрезвычайно счастлив быть там, где он находится», - приводит слова Тинти Football Italia.
В минувшем сезоне защитник провёл 40 матчей во всех турнирах, забив 2 гола, отдав 6 результативных передач и получив 9 предупреждений.