«Ман Сити» бош мураббийи «Эвертон»га қарши ўйиндан сўнг ўз фикрларини билдириб ўтди.
«Манчестер Сити» бош мураббийи Хосеп Гвардиола АПЛ 35-тур доирасидаги «Эвертон»га қарши ўйин (3:3)дан сўнг ўз фикрларини билдириб ўтди.
«Яхши ўйин бўлди. Биринчи бўлимни ажойиб даражада ўтказдик. Уларнинг жисмоний кучини ҳисобга олсак, бу жуда қийин эди.
Иккинчи бўлимда улар анча яхши ҳаракатланди. Биз вазиятни у қадар яхши назорат қила олмадик ва гол ўтказиб юбордик. Шундан кейин улар ҳақиқий инглизча футбол намойиш этди, яккакурашларда жуда агрессив ҳаракат қилди.
Лекин умумий ҳисобда биз жуда яхши ўйин кўрсатдик. Бу осон эмас, чунки улар 10 киши бўлиб яхши ҳимояланади ва Бету ҳамда Дюзбери-Ҳоллнинг индивидуал ҳаракатлари орқали қарши ҳужум қилади.
Ҳаммаси тугамагунча ишлашда давом этамиз. «Эвертон»га қарши сафарда ўйнаш доимо қийин, уларнинг совуққонлиги ва агрессиясини тан олиш керак.
Бу мағлубиятдан кўра яхшироқ. Биз ғалаба учун ўйнадик. Бу бизнинг қандай жамоа эканимизни кўрсатади. Биз ҳаракат қилдик ва ҳисобни тенглаштиришга эришдик.
Чемпионлик учун кураш энди бизнинг қўлимизда эмас. Илгари ҳаммаси ўзимизга боғлиқ эди, ҳозир эса йўқ.
Қолган 4 та ўйинда ўзимизга боғлиқ ишларни бажаришимиз керак. «Брентфорд»га қарши ўйин ҳам шунга ўхшаш бўлади. Нима бўлишини кўрамиз», — деди Гвардиола.

Главный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола поделился своими мыслями после матча 35-го тура АПЛ против «Эвертона» (3:3).
«Это была хорошая игра. Первый тайм мы провели на отличном уровне. Учитывая их физическую силу, это было очень сложно.
Во втором тайме они действовали гораздо лучше. Мы не смогли хорошо контролировать ситуацию и пропустили гол. После этого они показали настоящий английский футбол, были очень агрессивны в единоборствах.
Но в целом мы показали очень хорошую игру. Это нелегко, потому что они при 10 игроках хорошо обороняются и опасны в контратаках благодаря индивидуальным действиям Бету и Дюзбери-Холла.
Мы продолжим работать, пока все не закончится. Играть против «Эвертона» на выезде всегда сложно, их хладнокровие и агрессию нужно признавать.
Это лучше, чем поражение. Мы играли на победу. Это показывает, какая мы команда. Мы сражались и сумели сравнять счет.
Борьба за чемпионство теперь не в наших руках. Раньше все зависело от нас, теперь уже нет.
В оставшихся 4 матчах мы должны сделать все, что в наших силах. Игра с «Брентфордом» будет похожей. Посмотрим, что будет», — сказал Гвардиола.