Эрон мундиал олдидан АҚШдаги қароргоҳини Мексикага кўчирди
Эрон миллий жамоаси хавфсизлик туфайли жаҳон чемпионати учун тайёрланган қароргоҳини АҚШдан Мексикага кўчирди. Бу ҳақда Associated Press хабар берди.
FIFA машғулотлар ўтказиладиган жойни ўзгартиришни расман маъқуллади. Эрон футбол федерацияси президенти Меҳди Тожнинг айтишича, қарор FIFA ва мусобақа ташкилотчилари билан маслаҳатлашувлардан сўнг қабул қилинган.
Эндиликда жамоа АҚШ чегарасига яқин жойлашган Мексиканинг Тихуана шаҳрида жойлашади. Эрон футбол федерацияси Тихуанада жамоа учун барча зарур инфратузилма мавжудлигини алоҳида таъкидлади.

Иран перенёс свою базу из США в Мексику перед мундиалем
Национальная сборная Ирана по соображениям безопасности перенесла свою базу для подготовки к чемпионату мира из США в Мексику. Об этом сообщило агентство Associated Press.
FIFA официально одобрила изменение места проведения тренировок. По словам президента Федерации футбола Ирана Мехди Таджа, решение было принято после консультаций с FIFA и организаторами турнира.
Теперь команда будет базироваться в мексиканском городе Тихуана, расположенном недалеко от границы с США. Федерация футбола Ирана особо подчеркнула, что в Тихуане имеется вся необходимая инфраструктура для команды.