«Астон Вилла» бош мураббийи Унаи Эмери жамоа дарвозабони Эмилиано Мартинеснинг келажаги ҳақида фикр билдирди.
«Мартинес бизга янги чақириқни қабул қилишни хоҳлаётганини айтди. Бу фақат ҳозирги вазиятга боғлиқ эмас, у ўтган йили ҳам шундай истагини билдирганди. Бироқ у қолиб, ажойиб футбол намойиш этди», — деди Эмери.
Шунингдек, испаниялик мутахассис «Астон Вилла» Зион Сузуки билан шартнома имзолаганида буни келажак учун эмас, айнан ҳозир жамоани кучайтириш мақсадида амалга оширганини таъкидлади. Унинг фикрича, таркибда юқори даражадаги икки нафар дарвозабоннинг бўлиши яхши.
Эслатиб ўтамиз, Мартинез 2020 йилдан буён «Астон Вилла» сафида тўп тепмоқда. 33 ёшли аргентиналик дарвозабон ўтган мавсумда барча турнирларда 44 та учрашувда майдонга тушиб, 49 та гол ўтказиб юборди ва 14 та баҳсда дарвозаси дахлсизлигини сақлаб қолди.

Эмери: «Эмилиано Мартинес хочет покинуть «Астон Виллу»»
Главный тренер «Астон Виллы» Унаи Эмери прокомментировал будущее вратаря команды Эмилиано Мартинеса.
«Мартинес сказал нам, что хочет принять новый вызов. Это не только связано с текущей ситуацией, он также выражал это желание в прошлом году. Однако он остался и продемонстрировал отличный футбол», — сказал Эмери.
Также испанский специалист отметил, что подписав контракт с Зионом Судзуки, «Астон Вилла» сделала это не для будущего, а с целью усиления команды именно сейчас. По его мнению, наличие двух высококлассных вратарей в составе — это хорошо.
Напомним, что Мартинес с 2020 года выступает за «Астон Виллу». 33-летний аргентинский вратарь в прошлом сезоне провел 44 матча во всех турнирах, пропустив 49 голов и сохранив свои ворота в неприкосновенности в 14 играх.