«Челси» «Ман Сити»га Энцо Фернандесни 164 млн евро эвазига қўйиб юборишга тайёрлигини маълум қилди
«Челси» «Манчестер Сити»га аргентиналик яримҳимоячи Энцо Фернандесни 164 миллион евро эвазига қўйиб юборишга тайёрлигини маълум қилди. Бу ҳақда Topskills Sports UK хабар берди.
Маълум қилинишича, Фернандес ҳамон «шаҳарликлар» сафига кўчиб ўтиш ниятида. Бироқ трансферни амалга ошириш учун футболчининг ўзи ташаббус кўрсатмайди.
«Манчестер Сити» эса Энцони сотиб олиш вариантини кўриб чиқишдан олдин ўз футболчиларидан бирини сотишни режалаштирмоқда.
Маълумот ўрнида, 25 ёшли яримҳимоячи ўтган мавсум барча турнирларда 54 та учрашувда майдонга тушиб, 15 та гол урди ва 7 та ассист амалга оширди. Аввалроқ Мареска Энцо Фернандесни «Манчестер Сити»да кўришни истаётгани маълум қилинганди.

«Челси» сообщил о готовности отпустить Энцо Фернандеса в «Ман Сити» за 164 млн евро
«Челси» заявил о готовности отпустить аргентинского полузащитника Энцо Фернандеса в «Манчестер Сити» за 164 миллиона евро. Об этом сообщило Topskills Sports UK.
Согласно информации, Фернандес по-прежнему стремится к переходу в состав "горожан". Однако, чтобы реализовать трансфер, игрок не проявляет инициативу.
«Манчестер Сити» рассматривает возможность приобретения Энцо, но планирует сначала продать одного из своих игроков.
В качестве справки: 25-летний полузащитник в прошлом сезоне вышел на поле в 54 матчах во всех турнирах, забив 15 голов и сделав 7 ассистов. Ранее сообщалось, что Мареска хочет видеть Энцо Фернандеса в «Манчестер Сити». Подробнее по ссылке.