Marca нашрининг хабарига кўра, каталонияликлар Хорватия миллий жамоаси асосий посбони Доминик Ливакович билан шартнома имзолашга яқин турибди. Туркиянинг «Фенербаҳче» клуби билан музокаралар анча ижобий руҳда кечмоқда, лекин ҳали якуний келишувга эришилганича йўқ.
Манбанинг маълумотларига кўра, испанлар 1 сентябргача трансферни расмийлаштириб, Ливаковични бир йилга асосий таркибда тўп тепадиган бирор жамоага ижарага бериб юбормоқчи. 2026/2027-йилги мавсумда «Барселона»нинг икки посбони сифатида Жоан Гарсия ва Войцех Шенсни қолаверади.
Хорватиялик дарвозабон жамоа таркибига кейинги йил ёзда келиб қўшилади. Айнан ўшанда полшалик Войцех Шенснининг шартномаси якунига етади ва хорватиялик асосий голкипер Жоан Гарсиянинг ўринбосарига айланади.

«Барселона» близка к завершению подписания вратаря на будущий сезон — Marca
Как сообщает издание Marca, каталонцы близки к завершению подписания основного вратаря сборной Хорватии Доминика Ливаковича. Переговоры с «Фенербахче» на продвинутой стадии, но соглашения пока нет.
По данным источника, идея состоит в том, чтобы осуществить трансфер до 1 сентября и отдать Ливаковича в аренду на год в команду, где он будет основным. Двумя голкиперами «Барселоны» в сезоне-2026/2027 останутся Жоан Гарсия и Войцех Щенсны.
Хорватский вратарь присоединится к первой команде летом следующего года, когда контракт Войцеха Щенсного подойдёт к концу, и станет дублёром основного голкипера Жоана Гарсии. Сообщается, что трансфер Ливаковича обойдётся каталонцам в € 3-5 млн.