«Бавария»да қатъий қарор қабул қилинди: клуб Жамол Мусиала ўрнига бошқа ўйинчи изламайди. Журналист Флориан Плеттенбергнинг хабар беришича, клуб Мусиалани юз фоиз қўллаб-қувватлайди. Мюнхенликлар футболчига тикланиши учун вақт беради.
Қайд этилишича, «Бавария»да «ўнлик» позициясига бир нечта муқобил номзодлар, жумладан Леннарт Карл, Исмоил Сайбари ва Серж Гнабри бор.
Аввалроқ Жамол Мусиала ўзидаги неврологик дисфункция ҳақида гапириб берган эди. Айнан шу муаммо сабабли футболчи сўнгги икки ўйинда ҳушидан кетган. Футболчининг айтишича, унинг соғлиғига бошқа хавф йўқ, аммо у даволаниши талаб этилади.

В «Баварии» было принято однозначное решение: клуб не будет искать замену для Джамала Мусиалы. Как сообщает журналист Флориан Плеттенберг, клуб на 100% поддерживает Мусиалу. Мюнхенцы предоставят футболисту время на восстановление.
Отмечается, что в «Баварии» есть несколько альтернатив на позицию «десятки», включая Леннарта Карла, Исмаэля Сайбари и Сержа Гнабри.
Ранее Джамал Мусиала рассказал о своей неврологической дисфункции. Именно из-за этой проблемы футболист терял сознание в двух последних матчах. По словам Мусиалы, дальнейших угроз его здоровью нет, но ему нужно лечение.