Бускетс «Барселона B» мураббийлар штабига қўшилиши мумкин
«Барселона» афсоналаридан бири Серхио Бускетс Каталония клубининг иккинчи жамоаси мураббийлар штабига қўшилиши мумкин.
Sport.es хабарига кўра, собиқ яримҳимоячи Жулиано Беллетти бошқараётган «Барселона B» мураббийлар штабида иш бошлаши кутилмоқда.
Манба таъкидлашича, Бускетс ҳозирча мураббийлик лицензиясига эга бўлмаса-да, клуб раҳбарияти уни жамоага таклиф этиш ғоясини ижобий баҳоламоқда.
Ўтган мавсумда «Барселона B» Испаниянинг тўртинчи дивизионида 6-ўринни эгаллаган.
Бускетс «Барселона» сафида 15 мавсум давомида тўп суриб, кейинчалик «Интер Майaми»га кўчиб ўтган ва айнан шу клубда профессионал фаолиятини якунлаган. У клуб миқёсида 840 та баҳсда майдонга тушиб, 19 та гол ва 62 та голли узатма муаллифига айланган.
Испаниялик футболчи клубдаги фаолияти давомида 35 та совринни қўлга киритган. Улар орасида 9 та Ла Лига, 7 тадан Испания Кубоги ва Суперкубоги, 3 тадан УEФА Чемпионлар лигаси, УEФА Суперкубоги ва Клублар ўртасидаги жаҳон чемпионати бор. Шунингдек, МЛС мунтазам мавсуми, Лига кубоги ва МЛС кубогида ҳам бир мартадан ғолиб чиққан.
Қайд этиш жоиз, Бускетс Испания миллий жамоаси сафида 143 та баҳсда иштирок этиб, ЖЧ-2010 ва Евро-2012 бош совринларини қўлга киритган. Ҳозирча унинг «Барселона B» мураббийлар штабига қўшилиши расман тасдиқланмаган.

Бускетс может присоединиться к тренерскому штабу «Барселона Б»
Один из легендарных игроков «Барселоны» Серхио Бускетс может присоединиться к тренерскому штабу второй команды каталонского клуба.
По сообщению Sport.es, бывший полузащитник, вероятно, начнёт свою тренерскую карьеру в тренерском штабе «Барселона Б», руководимом Джулиано Беллетти.
Источник подчёркивает, что, несмотря на отсутствие у Бускетса тренерской лицензии, руководство клуба положительно оценивает идею пригласить его в команду.
В прошлом сезоне «Барселона Б» заняла 6-е место в четвёртом дивизионе Испании.
Бускетс провёл 15 сезонов в составе «Барселоны», позже перейдя в **«Интер Майами»**, где завершил свою профессиональную карьеру. Он сыграл в клубе 840 матчей, забив 19 голов и сделав 62 голевые передачи.
Испанский футболист завоевал 35 трофеев за время своей клубной карьеры. Среди них 9 титулов Ла Лиги, 7 Кубков Испании и Суперкубков, 3 Лиги чемпионов УЕФА, Суперкубка УЕФА и Клубного чемпионата мира. Также он по разу победил в регулярном сезоне MLS, Кубке лиги и Кубке MLS.
Следует отметить, что в составе сборной Испании Бускетс принял участие в 143 матчах и завоевал главные трофеи ЧМ-2010 и Евро-2012. Пока его присоединение к тренерскому штабу «Барселона Б» официально не подтверждено.