«Лилл» яримҳимоячиси Аюб Буадди «Манчестер Сити»га ўтиш арафасида турибди. Бу ҳақда журналист Николо Скира хабар берди.
«Шаҳарликлар» 18 ёшли футболчи билан 2031 йилгача амал қиладиган шартнома бўйича келишиб олди. Клублар ўртасидаги келишув ҳам яқин кунларда расман амалга ошиши кутилмоқда.
Маълумот ўрнида, Аюб «Лилл» асосий жамоаси сафида 96 та учрашувда майдонга тушиб, 4 та ассист амалга оширган. 2026 йилги жаҳон чемпионатида эса яримҳимоячи Марокаш миллий жамоаси сафида 5 та ўйинда иштирок этди ва уларнинг барчасини асосий таркибда бошлади.

Буадди на пороге перехода в «Манчестер Сити»
Полузащитник «Лилля» Аюб Буадди находится на пороге перехода в «Манчестер Сити». Об этом сообщил журналист Николо Скира.
«Горожане» договорились с 18-летним футболистом о контракте, который будет действовать до 2031 года. Ожидается, что в ближайшие дни соглашение между клубами также будет официально оформлено.
Стоит отметить, что Аюб провел 96 матчей за основной состав «Лилля», ассистировав в 4 случаях. На чемпионате мира 2026 года полузащитник сыграл 5 матчей за сборную Марокко, начиная все из них в стартовом составе.