«Реал» «Манчестер Сити» яримҳимоячиси Родри трансфери учун тахминан 50 миллион евро таклиф қилган. Бу ҳақда El Larguero хабар берди.
Ҳозирча бу фақат оғзаки таклиф бўлиб турибди. Бироқ томонлар яқин вақт ичида келишувга эришиши мумкинлиги айтилмоқда.
Испаниялик футболчининг трансферини «Реал» бош мураббийи Жозе Моуринио ҳам маъқуллаган. Шунингдек, Родрининг ўзи ҳам Мадрид клубида тўп тепишни истамоқда. Шу сабабли, у «Манчестер Сити» билан янги шартнома бўйича музокараларни рад этмоқда.
Маълумот ўрнида, Родри ўтган мавсум АПЛдаги 21 ўйинда майдонга тушиб, 1 марта гол урган. 2026 йилги жаҳон чемпионатида эса у Испаниянинг барча 8 та ўйинида қатнашди ва мусобақанинг энг яхши футболчиси деб топилди.

«Реал» предложил около 50 миллионов евро за трансфер полузащитника «Манчестер Сити» Родри. Об этом сообщил El Larguero.
На данный момент это только устное предложение. Однако сообщается, что стороны могут достичь соглашения в ближайшее время.
Главный тренер «Реала» Жозе Моуринью также одобрил трансфер испанского футболиста. Кроме того, сам Родри хочет перейти в мадридский клуб. Поэтому он отказывается от переговоров с «Манчестер Сити» по новому контракту.
Для справки, в прошлом сезоне Родри провел 21 матч в АПЛ и забил 1 гол. На чемпионате мира 2026 года он принял участие во всех 8 играх Испании и был признан лучшим игроком турнира.