Бразилия миллий жамоаси делегацияси 2026 йилги Жаҳон чемпионатида иштирок этиш учун АҚШга етиб келгач, қатъий хавфсизлик текширувларидан ўтди.
Globo нашри хабарига кўра, футболчилар, мураббийлар штаби ва федерация вакиллари Ню-Жерси штатига келганидан сўнг махсус назорат жараёнида иштирок этган.
Текширув давомида делегация аъзоларининг шахсий буюмлари ва оёқ кийимлари кўздан кечирилган, шунингдек, металл детекторлардан фойдаланилган.
Қайд этилишича, ушбу жараён аэропорт ичида эмас, балки самолётлар турадиган ҳудудда ташкил этилган. Бу эса вақтни тежаш мақсадида амалга оширилган.
Эслатиб ўтамиз, аввалроқ Ўзбекистон миллий жамоаси делегацияси ҳам АҚШга етиб келганида шунга ўхшаш хавфсизлик текширувларидан ўтган эди.
Маълумот учун, 2026 йилги Жаҳон чемпионати 11 июндан 19 июлга қадар АҚШ, Канада ва Мекcикада бўлиб ўтади. Бразилия миллий жамоаси гуруҳ босқичида Марокаш, Ҳаити ва Шотландияга қарши баҳс олиб боради.

Бразильская сборная также прошла строгий контроль в США
Делегация бразильской сборной, прибыв в США для участия в чемпионате мира 2026 года, прошла строгие меры безопасности.
По сообщению издания O Globo, футболисты, тренерский штаб и представители федерации после прибытия в штат Нью-Джерси приняли участие в специальной процедуре контроля.
Во время проверки личные вещи и обувь участников делегации были тщательно осмотрены, также использовались металлодетекторы.
Отмечается, что данный процесс был организован не внутри аэропорта, а в зоне стоянки самолётов, что было сделано с целью экономии времени.
Напомним, ранее делегация сборной Узбекистана также прошла аналогичные меры безопасности при прибытии в США.
Для справки, чемпионат мира 2026 года пройдет с 11 июня по 19 июля в США, Канаде и Мексике. Бразильская сборная на групповом этапе встретится с Марокко, Гаити и Шотландией.