Юлдуз футболчининг тикланиш жараёни режа асосида давом этмоқда.
Қайд этилишича, футболчи душанба куни МRТ текширувидан ўтган ва натижалар даволаниш жараёни кутилганидек кечаётганини кўрсатган.
«Неймар душанба куни МRТ текширувидан ўтди. Таҳлиллар унинг тикланиш жараёни ижобий кечаётганини ва барчаси кутилган параметрлар доирасида эканини тасдиқлади», — дейилади конфедерация баёнотида.
Шунингдек, футболчи тиббий комиссия томонидан ишлаб чиқилган режа асосида тикланиш машғулотларини давом эттириши маълум қилинди.
Эслатиб ўтамиз, Неймар Бразилия миллий жамоасининг 2026 йилги Жаҳон чемпионати учун қайдномасидан жой олган эди. Бироқ жароҳат сабаб унинг турнирда иштирок этиш ёки этмаслиги сўроқ остида қолаётганди.

Бразильская футбольная конфедерация предоставила официальную информацию о физическом состоянии Неймара.
Как отмечается, футболист в понедельник прошёл МРТ-обследование, и результаты показали, что процесс лечения идёт согласно ожиданиям.
«Неймар в понедельник прошёл МРТ-обследование. Анализы подтвердили, что его восстановление проходит позитивно и всё в пределах ожидаемых параметров», — говорится в заявлении конфедерации.
Также сообщается, что футболист продолжит восстановительные тренировки в соответствии с планом, разработанным медицинской комиссией.
Напомним, Неймар был включён в заявку сборной Бразилии на чемпионат мира 2026 года. Однако из-за травмы его участие в турнире остаётся под вопросом.