«Боруссия Д» нидерландиялик яримҳимоячи билан шартнома имзолади
Нидерландия миллий жамоаси яримҳимоячиси Жоуей Верманнинг фаолиятини Германия Бундеслигасида давом эттириши расман тасдиқланди. 27 ёшли марказий яримҳимоячи ПСВдан Дортмунднинг «Боруссия»сига ўтди. Бу ҳақда клуб расмий сайти хабар берди.
Верман Дортмунд клуби билан 2031 йил ёзигача мўлжалланган шартнома имзолади. Нидерландиялик футболчи янги жамоасида 25-рақам остида тўп тепади.
«Дортмунднинг «Боруссия»си Европадаги энг йирик клублардан бири ва энди унинг бир қисмига айланганимдан фахрланаман. Бу ерда эканимдан жуда хурсандман ва «Боруссия Д» билан биргаликда муваффақиятларга эришишни интиқлик билан кутяпман», — деди Верман шартнома имзолаганидан сўнг.
Маълумот учун, Верман ўтган мавсум барча турнирларда 41 та баҳсда майдонга тушиб, 8 та гол урди ва 15 та голли узатмани амалга оширди.

«Боруссия Д» подписала контракт с нидерландским полузащитником
Официально подтверждено, что полузащитник сборной Нидерландов Джоуи Вермана продолжит свою карьеру в немецкой Бундеслиге. 27-летний центральный полузащитник перешел из ПСВ в дортмундскую «Боруссию». Об этом сообщил официальный сайт клуба.
Вермана заключил контракт с клубом из Дортмунда до лета 2031 года. Нидерландский футболист будет играть в новой команде под 25-м номером.
«Дортмундская «Боруссия» — один из крупнейших клубов Европы, и я горжусь тем, что теперь я часть этого клуба. Я очень рад находиться здесь и с нетерпением жду достижения успехов вместе с «Боруссией Д», — сказал Вермана после подписания контракта.
Для справки, в прошлом сезоне Вермана вышел на поле в 41 матче во всех турнирах, забил 8 голов и сделал 15 результативных передач.