«МЮ» Бруну Фернандеш билан янги шартнома имзолаш устида ишламоқда — The Athletic
«Манчестер Юнайтед» яримҳимоячиси ва жамоа сардори Бруну Фернандеш билан шартномани узайтирмоқчи. Бу ҳақда The Athletic нашри хабар бермоқда.
Аввалроқ футболчига «Галатасарой» қизиқиш билдирган, бироқ манчестерликлар португалияликни сотиш ниятида эмасликларини қатъий таъкидлаган эди. Яримҳимоячининг ўзи ҳам ҳозирги жамоасида қолиш истагини билдирган.
Шунингдек, Фернандешни хорижий клублар учун 57 миллион фунт стерлинг эвазига сотиб олиш имконини берувчи банд ўз кучини йўқотган.
Маълумот учун, яримҳимоячи 2020 йил январ ойидан бери манчестерликлар сафида тўп тепиб келади. Ўтган мавсумда Фернандеш барча мусобақаларни инобатга олганда 37 та ўйинда майдонга тушиб, 9 та гол урди ва 22 та голли узатмани амалга оширди.

«Манчестер Юнайтед» работает над продлением контракта с Бруну Фернандешем — The Athletic
«Манчестер Юнайтед» хочет продлить контракт с полузащитником и капитаном команды Бруну Фернандешем. Об этом сообщает The Athletic.
Ранее игроком интересовался «Галатасарай», но манкунианцы настояли на том, что не желают продавать португальца. Сам хавбек также захотел остаться в своей нынешней команде. Пункт о стоимости выкупа Фернандеша в размере £ 57 млн для иностранных клубов также перестал действовать.
Полузащитник играет за манкунианцев с января 2020 года. В минувшем сезоне Фернандеш принял участие в 37 матчах во всех турнирах, в которых отметился девятью голами и 22 результативными передачами. Действующее трудовое соглашение игрока с клубом рассчитано до лета 2027 года. Согласно информации, представленной на портале Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет € 35 млн.