Айни пайтда футболчи бутун эътиборини «МЮ»га қаратган.
28 ёшли футболчи ўтган мавсумни ижара асосида «Барселона»да ўтказиб, жамоасига қайтди. Англиялик футболчи яна ўз тарбия топган клубини тарк этиши кутилганди, аммо унга таклиф қилинган вариантларнинг ҳеч бири маъқул келмади.
Қайд этилишича, Рэшфордга ушбу трансфер ойнаси давомида АПЛнинг бошқа клубларидан учта таклиф келиб тушган. Айни пайтда футболчи бутун эътиборини «Манчестер Юнайтед»га қаратган ва Англия чемпионатидаги бошқа жамоага ўтишни истамаяпти.
Маълумот ўрнида, Маркуснинг «қизил иблислар» билан шартномаси 2028 йил ёзигача амал қилади. Transfermarkt портали унинг нархини 40 миллион евро деб баҳоламоқда.
Аввалроқ Рэшфорднинг янги мавсум «Манчестер Юнайтед»да қайси рақам остида ҳаракат қилиши маълум қилинганди.

В настоящее время футболист полностью сосредоточен на «МЮ».
28-летний футболист провел прошлый сезон в аренде в «Барселоне», после чего вернулся в свою команду. Ожидалось, что английский игрок снова покинет клуб, в котором он вырос, но ни один из предложенных вариантов его не устроил.
Как сообщается, Рэшфорд получил три предложения от других клубов АПЛ в это трансферное окно. В настоящее время футболист полностью сосредоточен на «Манчестер Юнайтед» и не желает переходить в другую команду чемпионата Англии.
Для справки: контракт Маркуса с «красными дьяволами» действителен до лета 2028 года. Портал Transfermarkt оценивает его стоимость в 40 миллионов евро.
Ранее было объявлено, под каким номером Рэшфорд будет выступать в новом сезоне за «Манчестер Юнайтед». Узнать больше.