Макс Эберл клуб бошқа янги футболчи харид қилмаслигини тасдиқлади.
«Бавария» спорт директори Макс Эберл ёзги трансфер ойнасида Мюнхен клуби бошқа янги футболчиларни харид қилмаслигини маълум қилди.
Клуб раҳбари жамоанинг трансфер ишлари якунланганини ва сўнгги кунларда тарқалган миш-мишлар ҳақиқатга тўғри келмаслигини таъкидлади.
«Нене Браун ва Исмоил Сайбарининг трансферларини жуда тез якунладик. Шундан кейин трансферлар билан ишимиз тугагани аён эди. Биз билан боғланаётган футболчилар ҳақидаги хабарларни ўқиб кулдим. Уларнинг барчаси мутлақо ҳақиқатга тўғри келмайди», — деди Эберл.
Маълумот учун, «Бавария» ёзги трансферлар ойнасида Нене Браун ва Исмоил Сайбарини ўз сафига қўшиб, таркибни кучайтирган эди. Эндиликда клуб янги мавсумни амалдаги таркиб билан бошлашни режалаштирмоқда.

Спортивный директор «Баварии» Макс Эберл сообщил, что мюнхенский клуб больше не будет приобретать новых футболистов в летнее трансферное окно.
Руководитель клуба подчеркнул, что их трансферные дела завершены, и слухи, распространяющиеся в последние дни, не соответствуют действительности.
«Мы очень быстро завершили трансферы Нене Брауна и Исмаила Саибари. После этого было ясно, что работа с трансферами завершена. Я смеялся, читая новости о футболистах, которых связывают с нами. Все эти сообщения абсолютно не соответствуют действительности», — сказал Эберл.
Для справки, «Бавария» укрепила свой состав, добавив к нему Нене Брауна и Исмаила Саибари в летнее трансферное окно. Теперь клуб планирует начать новый сезон с действующим составом.