«Бавария» Олисега янги шартнома таклиф қилади – манба
«Бавария» раҳбарияти вингер Майкл Олисе атрофидаги шов-шувларга қарамай, уни жамоада сақлаб қолмоқчи.
Bild нашри хабар беришича, Мюнхен клуби франциялик 24 ёшли футболчига янги шартнома таклиф қилишни режалаштирган.
Унга кўра, Олисе йилига 25 миллион евроидан ортиқ маош олиши мумкин. Агар бу келишув амалга ошса, француз футболчиси жамоадаги энг кўп маош олувчи ўйинчилардан бирига айланади.
Аввалроқ «Реал» унга жиддий таклиф билан чиқаётгани хабар қилинганди. Бироқ келишув ҳозиргача амалга ошгани йўқ.
Transfermarkt портали баҳосига кўра, Майкл Олисениинг трансфер қиймати 150 миллион евро атрофида баҳоланмоқда.

Руководство «Баварии» намерено сохранить вингера Майкла Олисе в команде, несмотря на слухи вокруг него.
По информации издания Bild, мюнхенский клуб планирует предложить 24-летнему французскому футболисту новый контракт.
Согласно договору, Олисе может получать более 25 миллионов евро в год. Если соглашение будет заключено, француз станет одним из самых высокооплачиваемых игроков в команде.
Ранее сообщалось, что «Реал» проявляет к нему серьезный интерес. Однако до настоящего времени соглашение не достигнуто.
По оценкам портала Transfermarkt, стоимость трансфера Майкла Олисе оценивается примерно в 150 миллионов евро.