«Бавария» Олисе учун камида 200 млн евро талаб қилиши кутилмоқда
Мадриднинг «Реал» клуби 2026 йилги жаҳон чемпионати якунланганидан кейин шов-шувли трансферни амалга ошириши мумкин. Бу ҳақда журналист Санти Ауна хабар берди.
«Қироллик клуби» «Бавария» вингери Майкл Олисега даъвогарлик қилмоқда. Хабарларга кўра, франциялик футболчи яқин вақт ичида Мюнхен клубидан уни Мадридга қўйиб юборишни сўрайди.
«Бавария» эса 24 ёшли футболчи учун камида 200 миллион евро талаб қилиши кутилмоқда. Эслатиб ўтамиз, ҳозирги вақтда жаҳон футболи тарихидаги энг қиммат трансфер Неймарнинг «Барселона»дан «ПСЖ»га 222 миллион еврога ўтгани ҳисобланади.
Аввалроқ Олисе мундиал якунлангач «Бавария» раҳбарияти билан дарҳол музокара ўтказишни талаб қилгани маълум қилинганди.

«Бавария» ожидает не менее 200 млн евро за Олисе
Мадридский «Реал» может совершить громкий трансфер после окончания чемпионата мира 2026 года. Об этом сообщил журналист Санти Ауна.
«Королевский клуб» претендует на вингера «Баварии» Майкла Олисе. По сообщениям, французский футболист в ближайшее время попросит мюнхенский клуб отпустить его в Мадрид.
Ожидается, что «Бавария» запросит не менее 200 миллионов евро за 24-летнего футболиста. Напомним, что на данный момент самым дорогим трансфером в истории мирового футбола является переход Неймара из «Барселоны» в «ПСЖ» за 222 миллиона евро.
Ранее сообщалось, что Олисе потребовал немедленно провести переговоры с руководством «Баварии» после завершения мундиаля подробнее.