Каталонияликлар Торресни фақат унинг ўзи кетиш истагини билдирган тақдирдагина сотишга тайёр.
«Барселона» ҳужумчи Ферран Торресга ишонишда давом этмоқда ва сентябр ойида у билан шартномани узайтиришни режалаштиряпти. Бу ҳақда Mundo Deportivo хабар берди.
Маълум қилинишича, каталонияликлар Торресни фақат унинг ўзи кетиш истагини билдирган тақдирдагина сотишга тайёр.
«Кўк-анорранглилар» ёзги трансфер ойнаси ёпилгандан сўнг молиявий фэйр-плей қоидаларига риоя қилиш мақсадида 26 ёшли ҳужумчи билан шартномани узайтиришни режалаштирмоқда.
Шу билан бирга, клуб Ферраннинг шартномасини узайтирса ҳам аввалги келишув шартларига кўра, «Манчестер Сити»га 8 миллион евро тўлаши керак бўлади.
Маълумот ўрнида, ўтган мавсум Торрес барча мусобақаларда 49 та ўйинда қатнашиб, 21 гол урди ва 3 ассист амалга оширди. Аввалроқ Ферран жаҳон чемпионатидан кейин «ПСЖ»га ўтишга розилик бергани маълум қилинганди.

«Барса» планирует продлить контракт с Ферраном в сентябре
«Барселона» продолжает доверять нападающему Феррану Торресу и планирует продлить с ним контракт в сентябре. Об этом сообщило издание Mundo Deportivo.
Сообщается, что каталонцы готовы продать Торреса только в том случае, если он сам изъявит желание уйти.
«Сине-гранатовые» планируют продлить контракт с 26-летним нападающим после закрытия летнего трансферного окна, чтобы соблюсти правила финансового фейр-плей.
При этом, даже если клуб продлит контракт с Ферраном, ему придется выплатить 8 миллионов евро «Манчестер Сити» согласно условиям предыдущего соглашения.
Для справки: в прошлом сезоне Торрес принял участие в 49 матчах во всех соревнованиях, забив 21 гол и сделав 3 ассиста. Ранее сообщалось, что Ферран согласился перейти в «ПСЖ» после чемпионата мира, как стало известно.