«Атлетико» ёзда 7 нафар футболчи билан таркибни кучайтирмоқчи
«Атлетико» ёзги трансферлар ойнасида таркибини етти нафар янги футболчи билан кучайтиришни мақсад қилган.
Хабарларга кўра, клуб спорт директори Матеу Алемани чап қанот ҳимоячиси, марказий ҳимоячи, марказий яримҳимоячи, икки нафар вингер, ҳужумчи ва Антуан Гризманнинг ўрнини босадиган футболчини олиб келишни режалаштирмоқда.
Мадридликларнинг асосий мақсадларидан бири «Челси» ҳимоячиси Марк Кукуреляни чап қанотга олиб келиш ҳисобланади. Шунингдек, «Манчестер Сити» яримҳимоячиси Бернарду Силва Гризманнинг вориси сифатида кўрилмоқда.
Манбада айтилишича, «Атлетико» ўтган мавсумни ижара асосида жамоада ўтказган Николас Гонсалеснинг трансфер ҳуқуқини ҳам «Ювентус»дан тўлиқ сотиб олишни истамоқда.
Эслатиб ўтамиз, Антуан Гризманн яқинда МЛС вакили «Орландо» сафига кўчиб ўтган эди.
Маълумот учун, Диего Симеоне бошқарувидаги жамоа янги мавсум олдидан таркибни жиддий равишда янгилаш устида ишламоқда.

«Атлетико» намерен укрепить свой состав семью новыми футболистами в летнее трансферное окно.
Согласно сообщениям, спортивный директор клуба Матеу Алемани планирует пригласить левого защитника, центрального защитника, центрального полузащитника, двух вингеров, нападающего и игрока на замену Антуану Гризманну.
Одной из главных целей мадридцев является привлечение защитника «Челси» Марка Кукурельи на левый фланг. Также полузащитник «Манчестер Сити» Бернарду Силва рассматривается как преемник Гризманна.
Как сообщается, «Атлетико» также хочет полностью выкупить права на трансфер Николаса Гонсалеса, который провел прошлый сезон в аренде в команде, у «Ювентуса».
Напомним, Антуан Гризманн недавно перешел в клуб MLS «Орландо».
Для справки, команда под руководством Диего Симеоне серьезно работает над обновлением состава перед новым сезоном.