Клоппнинг агенти «Реал» ҳақидаги миш-мишларга муносабат билдирди
Юрген Клоппнинг агенти Марк Косикке германиялик мутахассиснинг «Реал» бош мураббийига айланиши ҳақидаги хабарларни рад этди.
Аввалроқ Мадрид клуби президентлигига номзод Энрике Рикелме сайловда ғалаба қозонган тақдирда Клоппни жамоа бошқарувига олиб келмоқчи экани ҳақида маълумотлар тарқалганди.
Фабрицио Романонинг ёзишича, Косикке бу хабарларга кескин муносабат билдирган.
«Бу анчада бери жонга тега бошлади. Клопп мураббийлик фаолиятига қайтишни режалаштирмаяпти», — деди агент.
Шу тариқа, Юрген Клоппнинг яқин келажакда «Реал» ёки бошқа клуб бошқарувига келиши ҳақидаги миш-мишлар ўз тасдиғини топмади.
Эслатиб ўтамиз, германиялик мутахассис 2024 йилда «Ливерпул»ни тарк этганидан сўнг мураббийлик фаолиятида танаффус олган эди.
Маълумот учун, аввалроқ Энрике Рикелме сайловолди дастури доирасида Клопп номзодини кўриб чиқаётгани ҳақида хабарлар пайдо бўлганди.

Агент Клоппа прокомментировал слухи о «Реале»
Агент Юргена Клоппа Марк Косикке опроверг слухи о том, что немецкий специалист может стать главным тренером «Реала».
Ранее сообщалось, что кандидат на пост президента мадридского клуба Энрике Рикельме, в случае победы на выборах, планирует пригласить Клоппа на пост руководителя команды.
По словам Фабрицио Романо, Косикке резко отреагировал на эти слухи.
«Это давно начинает надоедать. Клопп не планирует возвращаться к тренерской деятельности», — заявил агент.
Таким образом, слухи о том, что Юрген Клопп в ближайшем будущем возглавит «Реал» или другой клуб, не подтвердились.
Напомним, немецкий специалист взял перерыв в тренерской карьере после ухода из «Ливерпуля» в 2024 году.
Для информации, ранее появлялись сообщения о том, что в рамках предвыборной программы Энрике Рикельме рассматривает кандидатуру Клоппа.