Федерико Киеза ёзги трансферлар ойнасида «Ливерпул»ни тарк этиши мумкинлигини маълум қилди.
28 ёшли футболчи ўтган мавсумда етарлича ўйин амалиётига эга бўлмагани сабабли келажаги борасида клуб ва янги бош мураббий Андони Ираола билан суҳбатлашишни режалаштирмоқда.
«Мен ўйнашни хоҳлайман. Агар Премер Лигада барқарор ўйин амалиётига эга бўлмасам, уни бошқа жойдан излашимга тўғри келади. Ўтган мавсум жуда кам дақиқаларда майдонга тушдим. АҚШдаги йиғинга бораман, кейин клуб ва Ираола билан гаплашамиз», — деди футболчи Gazzetta dello Sport нашрига.
Кеза 2026 йил бошидан буён кам ўйнаганини таъкидлади ва январ ойида ҳам клуб уни қўйиб юбормаганини эслатиб ўтди.
«Ливерпул» билан муносабатларим жуда яхши. Январда клуб ва Арне Слот кетишимга рухсат бермади. Жамоага керак эдим. Таркибда муаммолар бор эди ва мен вазиятни тушундим. Ахир гап «Ливерпул» ҳақида кетмоқда. Ўтган йили улар билан Премер Лига чемпионига айландим», — дея қўшимча қилди италиялик футболчи.
Шунингдек, Киеза «Ювентус»га қайтиш ёки Европа Чемпионлар лигасида қатнашадиган «Комо»га ўтиш эҳтимоли ҳақида ҳам фикр билдирди.
«Мен барча вариантларга очиқман. Мен учун энг муҳими — ўйин амалиёти. Ўзимни асосий таркиб футболчиси бўлишим шарт деб ҳисобламайман. Қаерда бўлмасин, ўрним учун курашишга тайёрман», — деди вингер.
Эслатиб ўтамиз, Киеза ўтган мавсум Англия Премер Лигасида фақат бир марта асосий таркибда майдонга тушган эди.
Маълумот учун, италиялик футболчининг номи сўнгги ҳафталарда «Ювентус» ва «Комо» клублари билан боғланмоқда.

Итальянский вингер хочет получать регулярную игровую практику.
28-летний футболист планирует обсудить своё будущее с клубом и новым главным тренером Андони Ираолой, так как в прошлом сезоне у него было недостаточно игровой практики.
«Я хочу играть. Если я не получу стабильную игровую практику в Премьер-лиге, мне придется искать её в другом месте. В прошлом сезоне у меня было очень мало минут на поле. Я поеду на сбор в США, а потом поговорим с клубом и Ираолой», — сказал футболист изданию Gazzetta dello Sport.
Кьеза подчеркнул, что с начала 2026 года он играет мало и напомнил, что в январе клуб тоже не отпустил его.
«Мои отношения с «Ливерпулем» очень хорошие. В январе клуб и Арне Слот не позволили мне уйти. Я был нужен команде. В составе были проблемы, и я это понимал. В конце концов, речь идет о «Ливерпуле». Прошлый год я с ними стал чемпионом Премьер-лиги», — добавил итальянский футболист.
Также Кьеза высказался о возможности вернуться в «Ювентус» или перейти в «Комо», который играет в Лиге чемпионов Европы.
«Я открыт для всех вариантов. Для меня самое главное — игровая практика. Я не считаю обязательным быть игроком основного состава. Где бы я ни был, я готов бороться за своё место», — заявил вингер.
Напомним, что в прошлом сезоне Кьеза только один раз выходил в основном составе в Английской Премьер-лиге.
Для информации, имя итальянского футболиста в последние недели связывают с клубами «Ювентус» и «Комо».