Томонлар уругвайлик ҳимоячининг ижараси бўйича оғзаки келишувга эришган.
«Ливерпул» «Барселона» ҳимоячиси Роналд Араухони ижарага олади. Бу ҳақда журналист Фабрицио Романо хабар берди.
Клублар уругвайлик ҳимоячининг ижараси бўйича оғзаки келишувга эришган. Каталонияликлар спорт директори Деку ҳам битимни маъқуллаган.
Келишувда Араухони сотиб олиш ҳуқуқи ҳам кўзда тутилган, аммо бу мажбурий шарт ҳисобланмайди. Ҳужжатлар клублар томонидан 24 соат ичида имзоланиши кутилмоқда.
Маълумот ўрнида, ўтган мавсум Ла Лигада Роналд 24 та учрашувда майдонга тушиб, 3 та гол урган. Аввалроқ Араухо «Барселона»даги келажаги борасида бир қарорга келгани маълум қилинганди.

Араухо — футболист «Ливерпуля» (Романо)
«Ливерпуль» арендует защитника «Барселоны» Рональда Араухо. Об этом сообщил журналист Фабрицио Романо.
Клубы достигли устной договорённости по аренде уругвайского защитника. Спортивный директор каталонцев Деку также одобрил сделку.
В соглашении предусмотрено право выкупа Араухо, однако это не является обязательным условием. Ожидается, что документы будут подписаны клубами в течение 24 часов.
В прошлом сезоне Ла Лиги Рональд вышел на поле в 24 матчах и забил 3 гола. Ранее сообщалось, что Араухо принял решение относительно своего будущего в «Барселоне». Подробнее здесь.