Инфантино UEFAда ишлаган даврида собиқ севгилисига товон пули тўланишини таъминлаган
UEFA собиқ раҳбари Жаннининг ташкилот ходимаси билан муносабатлари атрофидаги вазиятдан норози бўлган.
Халқаро футбол федерацияси (FIFA) президенти Жанни Инфантино Европа футбол ассоциациялари иттифоқи (UEFA)да ишлаган даврида собиқ севгилисига товон пули тўланишини таъминлаган. Бу ҳақда The Telegraph хабар берди.
Маълум қилинишича, аёл ташкилотнинг маъмурий тизимида ишлаган. Улар ўртасида муносабатлар бошланганидан сўнг у раҳбарлик лавозимига кўтарилган ва унинг маоши 30 фоизга ошиб, 160 минг Швейцария франкига етган.
UEFA собиқ раҳбари Мишел Платини Инфантинонинг ташкилот ходимаси билан эҳтимолий муносабатлари атрофидаги вазиятдан норози бўлган. Натижада аёлнинг ассоциациядаги фаолиятини тўхтатиш ва унга товон пули тўлашга қарор қилинган.
FIFAнинг амалдаги президентининг собиқ ҳамкасблари таъкидлашича, тўланган сумма камида «6 хонали» рақам бўлган. Бундан ташқари, ташкилот аёлнинг ҳар йили 45 минг фунт стерлинг турадиган MBA дастурида таҳсил олиш харажатларини ҳам қоплаган.
UEFA ушбу тўлов амалга оширилганини тасдиқлади ва ходиманинг Инфантино билан ишқий муносабатлари ҳақидаги миш-мишлардан хабардор бўлганини билдирди. Федерацияда замонавий нуфузли ташкилот стандартларига мос келиш учун ички қоидалар «кучайтирилгани» таъкидланди.
Маълумот ўрнида, Инфантино UEFAда 2000 йил август ойидан 2016 йилга қадар ишлаган. У 2009–2016 йилларда бош котиб лавозимида фаолият юритган. 2016 йил феврал ойида эса Жанни FIFA президенти этиб сайланган.
Аввалроқ Инфантино жаҳон чемпионати ҳуқуқларини сотишга рози бўлган мамлакатларга 40 миллион доллардан таклиф қилгани маълум қилинганди.

Президент Международной федерации футбола (FIFA) Джанни Инфантино во время работы в Союзе европейских футбольных ассоциаций (UEFA) обеспечил выплату компенсации своей бывшей возлюбленной. Об этом сообщило The Telegraph.
Сообщается, что женщина работала в административной системе организации. После начала их отношений она была повышена на руководящую должность, и её зарплата увеличилась на 30%, достигнув 160 тысяч швейцарских франков.
Бывший глава UEFA Мишель Платини был недоволен ситуацией вокруг возможных отношений Инфантино с сотрудницей организации. В результате было принято решение прекратить деятельность женщины в ассоциации и выплатить ей компенсацию.
Бывшие коллеги действующего президента FIFA отмечают, что выплаченная сумма была как минимум «шестизначной». Кроме того, организация также покрыла расходы на обучение женщины в программе MBA, стоимостью 45 тысяч фунтов стерлингов в год.
UEFA подтвердил факт выплаты и заявил, что был осведомлён о слухах об интимных отношениях сотрудницы с Инфантино. В федерации подчеркнули, что внутренние правила были «усилены» в соответствии с современными стандартами уважаемой организации.
Для справки, Инфантино работал в UEFA с августа 2000 года по 2016 год. С 2009 по 2016 годы он занимал пост генерального секретаря. В феврале 2016 года Джанни был избран президентом FIFA.
Ранее было сообщено, что Инфантино предложил странам, согласившимся продать права на чемпионат мира, 40 миллионов долларов узнать больше.