«Монако» яримҳимоячи Магнес Аклиуш «ПСЖ»га ўтганидан кейин Париж клуби билан шартнома имзолаганидан сўнгги ҳис-туйғулари билан ўртоқлашди.
«ПСЖ» билан шартнома имзолаш мен учун улкан фахр. Мен Париж минтақасида вояга етганман ва бундай нуфузли клубга ўтиш мен ҳамда оилам учун жуда катта аҳамиятга эга. Менга билдирилган ишонч учун президент, Луиш Кампуш ва Луис Энрикега, шунингдек, шу йўлда мени қўллаб-қувватлаган барча инсонларга миннатдорчилик билдираман.
Бу либосни кийишни, ушбу буюк клубда янада ривожланишни ва мухлисларимиз олдида «ПСЖ» шарафини муносиб ҳимоя қилиш учун бор кучимни сарфлашни интиқлик билан кутяпман», — деди Аклиуш «ПСЖ» расмий сайтига.
Маълумот учун, Аклиуш «Монако» академияси тарбияланувчиси ҳисобланади. У асосий жамоа сафида 2022 йилнинг ёзидан буён тўп суриб келаётганди. Ўтган мавсумда ярим ҳимоячи барча турнирларда 43 та учрашувда иштирок этиб, 7 та гол ва 11 та голли узатмани амалга оширди.

Полузащитник «Монако» Магнес Аглиуш поделился своими эмоциями после перехода в «ПСЖ» и подписания контракта с парижским клубом.
«Подписание контракта с ПСЖ - огромная честь для меня. Я вырос в регионе Париж, и переход в такой престижный клуб имеет огромное значение для меня и моей семьи. Я благодарен президенту, Луишу Кампушу и Луису Энрике, а также всем, кто поддерживал меня на этом пути, за оказанное доверие.
Я с нетерпением жду, когда смогу надеть эту форму, продолжать развиваться в этом великом клубе и отдать все силы на защиту чести ПСЖ перед нашими болельщиками», — сказал Аглиуш официальному сайту «ПСЖ».
Для справки, Аглиуш является воспитанником академии «Монако». Он выступал за основную команду с лета 2022 года. В прошлом сезоне полузащитник принял участие в 43 матчах во всех турнирах, забив 7 голов и сделав 11 результативных передач.