«ПСЖ» бош мураббийи Луис Энрике «Малёрка»га қарши ўртоқлик учрашувидаги 0:3 ҳисобидаги мағлубиятдан кейин ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
«Бу ўйинга объектив баҳо бериш қийин. Биринчи бўлим қизиқарли ўтди. Биз хато қилдик ва бу рақибнинг иккинчи голига сабаб бўлди. Шундан кейин ўйин анча қийинлашди.
Шунга қарамай, кўрганларимдан мамнунман. Академиямиздан бир нечта ёш футболчилар жуда яхши ўйин кўрсатишди.
Бу баҳсда жисмоний ҳолатимизни яхшилаш устида ишладик. Албатта, бу биз истаган натижа эмас, аммо футбол шундай.
«ПСЖ»га қарши ўйнаш ҳар қандай жамоа учун катта мотивация ҳисобланади. Бу табиий ҳолат. Ҳозир мавсумолди тайёргарликнинг биринчи ҳафтасини ўтказяпмиз ва таркибимизда академиядан чиққан кўплаб футболчилар бор.
Улар жуда ёш футболчилар. Мен уларнинг ҳам маҳоратини, ҳам руҳий тайёргарлигини алоҳида таъкидламоқчиман.
Уч кундан кейин яна бир ўртоқлик учрашувини ўтказамиз. Миллий жамоалари сафида ўйнаган футболчиларимиз қайтиб келгач, жамоамизга ҳақиқий баҳо бериш имкониятига эга бўламиз», — деди Луис Энрике.

Главный тренер «ПСЖ» Луис Энрике поделился своими мыслями после товарищеского матча с «Мальоркой», закончившегося поражением 0:3.
«Оценить эту игру объективно сложно. Первый тайм был интересным. Мы совершили ошибку, которая привела ко второму голу соперника. После этого игра стала намного сложнее.
Тем не менее, я доволен увиденным. Несколько молодых игроков из нашей академии показали себя очень хорошо.
В этом матче мы работали над улучшением нашей физической формы. Конечно, это не тот результат, который мы хотели, но таков футбол.
Играть против «ПСЖ» – это большая мотивация для любой команды. Это естественно. Сейчас мы проводим первую неделю предсезонной подготовки и у нас много игроков из академии в составе.
Они очень молодые игроки. Я хочу особо отметить их как мастерство, так и психологическую подготовку.
Через три дня у нас будет еще один товарищеский матч. Когда игроки вернутся из своих национальных сборных, мы сможем дать настоящую оценку нашей команде», — сказал Луис Энрике.