Жоао Педро «Барса»га ўтиши мумкин
«Челси» ҳужумчиси Жоао Педро Испания чемпионатига йўл олиши мумкин. Бу ҳақда Fichajes нашри хабар берди.
Бразилиялик форвардга «Барселона» қизиқиш билдирмоқда. Каталония клуби футболчини ёзги трансфер ойнасида ўз сафига қўшиб олишга ҳаракат қилмоқчи.
Маълумот ўрнида, Педро 2025 йилда «Брайтон»дан «Челси»га 63 миллион евро эвазига кўчиб ўтганди. Унинг «кўклар» билан амалдаги шартномаси 2033 йил 30 июнга қадар мўлжалланган.
Бу мавсум ҳужумчи лондонликлар сафида барча мусобақаларда 45 та ўйинда иштирок этиб, 19 та гол урди ва 9 та ассист амалга оширди. Аввалроқ Жоаонинг «Арсенал»га ўтиши мумкинлиги айтилаётганди.

Жоао Педро может перейти в «Барсу»
Нападающий «Челси» Жоао Педро может отправиться в чемпионат Испании. Об этом сообщает издание Fichajes.
К бразильскому форварду проявляет интерес «Барселона». Каталонский клуб собирается попытаться заполучить футболиста в летнее трансферное окно.
Для справки, в 2025 году Педро перешёл из «Брайтона» в «Челси» за 63 миллиона евро. Его действующий контракт с «синими» рассчитан до 30 июня 2033 года.
В этом сезоне нападающий провёл за лондонцев 45 матчей во всех турнирах, забив 19 голов и сделав 9 результативных передач. Ранее сообщалось о возможном переходе Жоао в «Арсенал». Подробнее по ссылке.