«Ювентус» Артурга шартномани ўзаро келишув асосида бекор қилишни таклиф қилди
«Ювентус» клуби яримҳимоячи Артур Мело билан шартномани муддатидан олдин бекор қилиши мумкин. Бу ҳақда инсайдер Фабрицио Романо хабар берди.
Манбага кўра, Турин клуби бразилиялик футболчига муддатидан олдин бекор қилиш имкониятини таклиф қилган. Томонлар айни пайтда ушбу масалани муҳокама қилмоқда. Агар келишув август ойи охирига қадар расмийлаштирилса, Артур «Ювентус»ни эркин агент мақомида тарк этиши кутилмоқда.
Маълумот учун, Артур 2022 йилдан бери «зебралар»да бирорта ҳам расмий ўйин ўтказмаган. Футболчи сўнгги йилларда «Ливерпул», «Фиорентина», «Жирона» ҳамда «Гремио» клубларида ижара асосида ҳаракат қилди.

Клуб «Ювентус» может досрочно расторгнуть контракт с полузащитником Артуром Мело. Об этом сообщил инсайдер Фабрицио Романо.
По данным источника, туринский клуб предложил бразильскому футболисту возможность досрочного расторжения. Стороны в настоящее время обсуждают этот вопрос. Если соглашение будет оформлено до конца августа, ожидается, что Артур покинет «Ювентус» в статусе свободного агента.
Для справки: с 2022 года Артур не провел ни одного официального матча за «зебр». В последние годы футболист выступал на правах аренды за клубы «Ливерпуль», «Фиорентина», «Жирона» и «Гремио».