Яқинда италиялик дарвозабон Гулелмо Викарио «Ювентус»га ижара асосида ўтиши мумкинлиги ҳақида хабарлар тарқалди. Ҳуқуқлари «Тоттенҳэм»га тегишли бўлган футболчи ҳақида Турин клуби бош мураббийи Лучано Спалетти фикр билдирди.
«Викарио — тажрибали ва ақлли профессионал. Унинг фаолиятида яхши натижалар бор. Нима сабабданлигини билмайман, аммо ўтган мавсумда, эҳтимол, нимадир унга яхшироқ ўйнашига халақит бергандир. Шунга қарамай, у топ-даражадаги дарвозабон бўлиб қолмоқда», — деди мутахассис Football Italia нашрига.
Маълумот учун, Викарио ўтган мавсум барча турнирларда 43 та баҳсда майдонга тушиб, уларнинг 13 тасида ўз дарвозаси дахлсизлигини сақлаб қолди.
Эслатиб ўтамиз, Тransfermarkt италиялик дарвозабоннинг бозор қийматини 18 миллион еврога баҳоламоқда.

Спаллетти: «Викарио — опытный и умный профессионал»
Недавно появились сообщения о том, что итальянский вратарь Гульельмо Викарио может перейти в «Ювентус» на правах аренды. О футболисте, права на которого принадлежат «Тоттенхэму», высказался главный тренер туринского клуба Лучано Спаллетти.
«Викарио — опытный и умный профессионал. У него есть хорошие результаты в карьере. Не знаю, по какой причине, но в прошлом сезоне, возможно, что-то мешало ему играть лучше. Тем не менее, он остается голкипером высшего уровня», — сказал специалист изданию Football Italia.
Для информации, в прошлом сезоне Викарио провел 43 матча во всех турнирах, в 13 из которых сохранил свои ворота в неприкосновенности.